США випустили план боротьби зі смертельними астероїдами

6 січня 2017, 12:22
Білий дім розробив і опублікував "Національну стратегію готовності до появи навколоземних об'єктів" на випадок виникнення загрози з космосу для США.

У цьому документі наведено заходи протидії зіткнення Землі з небезпечними небесними тілами, повідомляє Science Alert.

Згідно з документом, основна мета полягає в тому, щоб "підвищити готовність країни розглянути небезпеку навколоземного об'єкта шляхом посилення та інтеграції існуючих національних і міжнародних активів і додавши важливі можливості, яких в даний час немає".

Відео дня

У стратегії виділяють сім основних цілей подальших наукових робіт. Серед іншого, це підвищення рівня виявлення астероїдів, можливостей відстеження і визначення їх характеристик, розробка методів руйнування астероїдів в космосі, поліпшення програм моделювання польоту небесних тіл. Також у програмі згадуються створення координаційних та комунікаційних протоколів і розвиток міжнародного співробітництва в цій сфері.

Представники Білого дому нагадують про падіння в 2013 році в Челябінській області 17-метрового метеорита. Тоді постраждали сотні людей.

Доброю новиною є те, що "потенційно небезпечні астероїди" мають вкрай невеликий шанс впасти на Землю в найближчі сто років: менш ніж 0,01%.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X