США анонсували розробку нового штурмовика

12 квітня 2016, 20:01
Командування ВПС США розробляє вимоги до нового штурмового літака, який повинен замінити застарілі A-10 Thunderbolt II, пише N+1 з посиланням на Defense News

У розглянутому проекті, який отримав умовне позначення A-X, повинні використовуватися сучасні технології, які підвищують його ефективність у порівнянні з A-10.

Відзначимо, що ВПС США розглядають три варіанти майбутнього літака: крім розробки A-X мова йде про створення штурмовика на базі вже існуючого літака (розглядають існуючі A-29 Super Tucano і AT-6 Texan II) або про продовження терміну служби Thunderbolt II і його глибокої модернізації.

Відео дня

Американські військові також проявляють інтерес до "бюджетного" штурмовика Scorpion, який розробляється американською компанією Textron AirLand як дуже дешева альтернатива сучасним літакам цього класу. За попередніми оцінками, вартість одного Scorpion не буде перевищувати $20 мільйонів.

Читайте також в розділі:

Очікується, що списання використовуваних штурмових літаків A-10 відбудеться в 2022 році і їх, окрім нового штурмовика, замінять новими багатофункціональними винищувачами F-35 Lightning II. Однак, ще в 2015 році командування ВПС заявило, що заміна вузькоспеціалізованого літака на багатофункціональний може значно погіршити ефективність вогневої підтримки з повітря.

Раніше в США показали зображення нового американського бомбардувальника B-21, який буде побудований компанією Northrop Grumman. Очікується, що нове покоління стратегічних бомбардувальників кардинально змінить бойову авіацію США, адже при їх розробці будуть використані нові технології, що застосовувалися досі лише в секретних проектах.

Показати ще новини
Радіо NV
X