Завіса опускається. MIT розірвав зв’язки з московським центром Сколково через війну в Україні

28 лютого 2022, 12:30

Массачусетський технологічний інститут (MIT) заявив про припинення співпраці з російським «наукоградом» Сколково після вторгнення військ РФ в Україну.

«Цей крок є нашим відторгненням від дій уряду Росії в Україні. Ми приймаємо це з глибоким жалем через велику пошану до російського народу та глибокої вдячності за внесок багатьох видатних російських колег, з якими ми працювали», - повідомляється на сайті MIT.

Відео дня

Співпраця між MIT та Сколковою почалася понад 10 років тому, але останні роки співробітники федеральних правоохоронних органів США заявляли про можливість шпигунства та крадіжки технологій з боку російських колег.

Зараз близько 21 викладача та 38 студентів та докторантів MIT ведуть проекти Сколтеха, але не перебувають у Москві. У Сколківському інституті науки та технологій відповіли, що мають дев'ять поточних проектів з MIT, тому «наукоград» залишається «у тісному контакті з колегами з MIT».

Раніше Ілон Маск відповів на заяви глави Роскосмосу Дмитра Рогозіна, який сказав, що блокування США співпраці з Росією може призвести до падіння МКС на територію Європи чи США.

Маск заявив, що його компанія SpaceX запобіжить падінню МКС.

Після вторгнення військ РФ до України 24 лютого президент США Джо Байден анонсував санкції проти російської космічної програми. У відповідь Рогозін заявив, що двигуни російських вантажних кораблів "Прогрес МС" коригують орбіту МКС.

Показати ще новини
Радіо NV
X