Зовсім неглибоко. Під автостоянкою у Франції знайшли древній саркофаг

26 березня 2019, 08:06

Під стоянкою на площі Нотр-Дам в місті Шербур була виявлена ​​могила з добре збереженим скелетом, яка датується XI століттям.

Поховання виявили всього на кілька десятків сантиметрів нижче поверхні, повідомляє Archaeology News Network .

"Це чудове поховання. Ймовірно, воно єдине такого типу, яке ми знаємо ... принаймні, в північній частині півострова Котентен", - сказав Лоран Паезе-Резенде, науковий співробітник Національного інституту археологічних досліджень

Відео дня

Спочатку археологи виявили надгробний камінь висотою 1,20 м на 30 см.

"Спочатку він нагадав нам про саркофаги Меровінгів. З одного боку каменю був блок, а з іншого - стела, що спустилася на глибину 80 см", - пояснює Лоран Паес-Резенде. Надгробок вирізане з латинської епітафією. Уже це означає. що могила несе винятковий характер для археологів.

Однак, коли ця "престижна гробниця" з'явилася з-під землі, під нею нічого не було знайдено. Археологи повинні були вирити ще 20 см під стелою, щоб "врешті решт виявити череп, а потім добре збережений кістяк", - говорить антрополог Рафаель Лефевр.

"Ймовірно, це могила важливої людини. Ця гробниця, здається, була втоплена в більш ранні могили кладовища. Ймовірно, вона датується 10-м або 11-м століттям. Це незадовго до того, як кладовище перестали використовувати", - говорить Лоран Паес- рез-Резенде.

За даними дослідників, останки могли належати жінці. Точна відповідь стане відомою після лабораторних досліджень і розшифровки епітафії. Поки передбачається, що це була єдина людина на кладовищі, хто удостоївся кам'яного саркофага.

Показати ще новини
Радіо НВ
X