Сьомий місяць. У Нептуна відкрили ще один супутник

21 лютого 2019, 07:55

Астрономи виявили новий внутрішній місяць Нептуна, який отримав назву Гиппокамп, на честь морської істоти з давньогрецької міфології.

Крихітний місяць має ширину всього в 34 км і обертається дуже близько до іншого супутника - Протея, повідомляє CNET.

Спостереження, зроблені в 1989 році за допомогою Voyager 2, виявили кілька маленьких внутрішніх місяців, які обертаються по орбіті набагато ближче до Нептуну і його слабкому кільцю, ніж Тритон, і кілька маленьких зовнішніх місяців.

Відео дня

Тепер астрономи змогли підтвердити існування сьомого, найменшого внутрішнього місяця навколо Нептуна, використовуючи зображення з космічного телескопа Хаббла і спеціальну техніку обробки зображень. Співавтор відкриття Марк Шоуолтер з Інституту SETI і його колеги припускають, що незвично великий кратер Фарос на Протеї може дати підказки про появу Гіпокампу.

Шоултер і його команда знайшли вкрай невеликий і раніше невідомий місяць між Протеєм і Ларіссою. За своїми розмірами він приблизно дорівнює Фобосу або Деймосу, супутникам Марса, і робив оборот навколо Нептуна всього за один неповний день.

"Ми припускаємо, що якійсь великий вплив в кратері Фарос викинув уламки з Протея на орбіту навколо Нептуна. Деякі з цих уламків влаштувалися на стабільній орбіті, можливо, на відстані 1 000-2 000 км всередині Протея, і з часом утворили Гіпокамп", - йдеться в статті вчених.

Додамо, в 1989 році космічний апарат Voyager-2 під час прольоту повз Нептун зобразив відразу шість внутрішніх супутників планети: Протей, Ларісса, Деспіна, Галатея, Таласса і Наяда. Орбіти всіх небесних тіл поміщалися всередині орбіти Тритона, найбільшого місяця газового гіганта.

Щоб детальніше вивчити супутники, Марк Шоуолтер разом з колегами складали знімки з телескопа Хаббл, щоб збільшити ефективний час експозиції, і в результаті виявили Гіпокамп, який Voyager-2 не помітив у 1989 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X