Повінь допомогла. У німецькому будинку виявили нацистський тайник

6 серпня 2021, 12:48

Тайник з артефактами нацистів і документацією часів Другої світової війни був виявлений в поглибленні стіни в будинку в німецькому місті Хаген.

Порожнина була виявлена під час ремонтних робіт Себастьяном Юрцевеном в будинку його тітки, після того як сильна повінь призвела до значного пошкодження внутрішніх приміщень.

Відео дня

Видаливши шматок гіпсокартону, Юрцевен спочатку натрапив на газету 1945 року, потім він виявив безліч предметів і документів, включаючи протигази, револьвер, кастет, партійні орли НСДАП і сотні листів і документів організації «Націонал-соціалістична народна благодійність» (NSV).

Під час війни NSV слідувала расовим і ідеологічним цілям нацистської держави задля визначення того, хто матиме право на допомогу і соціальне забезпечення, і фінансувалася за рахунок конфіскації єврейського майна і доходів, отриманих від примусової праці.

З прибуттям союзних військ в Німеччину члени нацистської партії, ймовірно, приховували всі матеріали і документацію, побоюючись арешту. Після поразки Німеччини Контрольна рада союзників видала «Закон № 2», який остаточно розпустив Націонал-соціалістичну партію і її сателіти (Включаючи NSV).

Це відкриття було описано як «Капсула часу з нацистською епохи», яка, на думку експертів, дасть цінну інформацію про внутрішню роботу NSV, особливо коли багато офіційних документів і архіви були або знищені, або заховані після перемоги союзників.

Доктор Ральф Бланк з музеїв і архівів міста Хаген сказав: «Це неймовірно важлива знахідка. Вона проливає світло на діяльність нацистських агентств на місцевому рівні».

Раніше НВ писав, що скарб срібних предметів, ймовірно, похованих під час Другої світової війни, був виявлений на території замку 14 століття у Новому Сончі, на півдні Польщі.

Спочатку дослідники виявили деякі документи — очевидно, пропуски і квитанції - в дуже поганому стані. Під паперами скриня була наповнена срібним посудом, включаючи келихи, чашки, столові прилади, сервіровочні судини і свічники. Всього в скрині було знайдено 103 срібних предмета.

Місцевий археолог Бартломей Урбанський, який був присутній на місці пошуку, сказав: «Це юдаїка, ймовірно, з початку 19 і до 20 століття, вона пов’язана з єврейським обрядом і, ймовірно, вона була похована під час Другої світової війни».

Він додав: «Це пов’язано з будівлями, які розташовувалися в цій частині міста, або ж його викрали і сховали нацисти, які не змогли за ним повернутися».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X