Сидячий спосіб життя назвали винуватцем швидкого старіння

19 січня 2017, 13:55
Спостереження за здоров'ям літніх жінок показали, що сидячий або лежачий спосіб життя прискорюють старіння клітин

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго впевнені, що літні жінки, які сидять протягом більш, ніж 10 годин на день мають клітини старше свого хронологічного віку приблизно на вісім років, якщо порівнювати з більш активними однолітками, пише Science Daily.

Відео дня

"Наше дослідження показало, що клітини старіють більш швидкими темпами у людей із сидячим способом життя. Хронологічний вік не завжди відповідає біологічному віку", - зазначає Аладдін Шадіяб з університету Каліфорнії в Сан-Дієго, який обстежив з колегами близько півтора тисяч літніх жінок.

Як показало генетичне дослідження вчених, у жінок з сидячим способом життя менша довжина теломер - кінцевих ділянок хромосом, що знаходяться в ядрі кожної клітини людського організму і захищають ДНК від пошкоджень. Теломери коротшають при кожному діленні клітини і таким чином служать лічильником числа клітинних поділів, і, відповідно, віку.

Жінки, що сиділи близько 10-13 годин на день, мали теломери, які були в середньому на 170 нуклеотидів коротше за норму. У той же час, всього 30 хвилин зарядки було достатньо для того, щоб зупинити процес занадто швидкого скорочення теломерів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X