Вигнанці галактичного масштабу. Війна в Україні призвела до повної деградації російської космічної програми
Нещодавно Росія заявила, що незабаром планує залишити проєкт МКС, щоб розпочати розроблення російської орбітальної космічної станції. Таке рішення могло суттєво вплинути на космічні дослідження.
Війна в Україні показала світові справжнє обличчя Росії. За кілька місяців у відповідь на повномасштабне російське вторгнення тисячі міжнародних компаній поспішили закінчити свою діяльність на території РФ. Наукова спільнота теж поступово відмовляється від співпраці з російськими вченими.
У космосі ситуація набагато заплутаніша. Незважаючи на справжню пекельну добірку дикості, яку творили російські космонавти та їхній колишній начальник — ексголова Роскосмосу Дмитро Рогозін, — не всі готові припиняти співпрацю з Росією. Однак це поступово змінюється.