Так само робили у Сирії. У США дізналися, що Росія перекинула бойових дельфінів до Криму напередодні вторгнення в Україну

28 квітня, 17:23
Росія привезла бойових дельфінів до узбережжя Севастополя (Фото:H I Sutton Illustration for USNI News)

Росія привезла бойових дельфінів до узбережжя Севастополя (Фото:H I Sutton Illustration for USNI News)

РФ почала перекидання бойових дельфінів до Криму ще у лютому, напередодні вторгнення в Україну.

За даними Військово-морського інституту США, у цей час до узбережжя Чорного моря поблизу Севастополя було перекинуто два загони для дельфінів. Локація невипадкова, тут знаходяться російські військові кораблі, недосяжні для ракет, але потенційно вразливі для підводних атак.

Відео дня

Ще за СРСР унікальні ехолокаційні здібності цих тварин використовувалися для виявлення підводних мін. Крім того, дельфінів та білух тренують відлякувати водолазів.

Після розпаду СРСР Україна продовжила готувати бойових дельфінів біля Севастополя, але у 2014 році тварини потрапили до рук росіян.

РФ заявляла, що Україна не мала достатньо коштів для продовження програми Севастополь:

«Наші фахівці розробили нові пристрої, що перетворюють підводне гідроакустичне виявлення цілей дельфінами на сигнал на монітор оператора, – повідомили РІА з посиланням на свої джерела. — Український флот не мав коштів на такі ноу-хау, і деякі проекти довелося законсервувати.»

При цьому росіяни, очевидно, не мали жодних труднощів і продовжили використовувати дельфінів. 2016 року ВМФ Росії заявили про плани купити п'ять ссавців, а вже 2018 року з'явилися супутникові фото бойових дельфінів на російській базі в Тартусі, Сирія.

Невідомо, чи це були захоплені українські тварини, чи ті, яких планували купити росіяни.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X