Російський астроном відкрив нову комету

13 січня 2017, 19:58
За допомогою телескопу в Австралії астроному вдалося виявити раніше невідому комету

Це вже шоста комета, яку відкрив науковий співробітник Інституту прикладної математики імені Келдиша Леонід Єленін, повідомляє ТАСС.

"Комету C/2017 A3 (Elenin) виявлено на південному небі на межі сузір'їв Кіля і Корми під час планового огляду на австралійському телескопі мережі ISON. Вона має 18 зоряну величину і доступна для аматорських телескопів", - розповів астроном.

Відео дня

Для Єленіна - рекордсмена серед російських астрономів за кількістю відкритих комет, - це шоста комета, і перша, виявлена за допомогою розробленого ним програмного комплексу керування віддаленими обсерваторіями.

"Телескоп виявив комету 5 січня. В той же день я побачив знімок і передав інформацію в Центральне бюро астрономічних телеграм і Центр малих планет в Гарварді. Кометі привласнили позначення C/2017 A3 (Elenin), на її спостереження налаштувалися інші астрономи, і до сьогоднішнього дня незалежні підтвердження відкриття отримані обсерваторіями, розташованими в Чилі, Аргентині, Бразилії та Австралії", - сказав учений.

Комета C/2017 A3 (Elenin) зараз знаходиться в максимумі блиску, її розміри ще незрозумілі, а для спостереження вона доступна поки лише телескопам, що встановлені у Південній півкулі. Леонід Єленін зазначив, що до літа її можна буде спостерігати і з території Росії. З другої половини зими наступного року комета знову почне різко втрачати блиск, і до початку весни буде недоступна для спостереження аматорами, але ще довго буде видна у великі телескопи.

На думку Єленіна, комета C/2017 A3 (Elenin) становить особливий науковий інтерес. Вона нахилена до площини екліптики, в якій рухаються всі планети Сонячної системи, майже під прямим кутом - 98 градусів. Це велика рідкість. І рухається в зворотному напрямку, ніж планети Сонячної системи і більшість відомих комет - на даний момент відкрито близько 3 тисяч комет, і кілька сотень комет з надійними (впевнено прорахованими на багато років назад і вперед) орбітами.

За кілька днів спостережень Єленін підрахував, що періодичність комети становить 184 роки, і з уточненням орбіти, швидше за все, буде збільшуватися, наближаючись до 200 років. Цікаве, на його думку, науковий питання полягає в тому, що призвело комету на таку незвичайну орбіту. Він висунув гіпотезу, що такий сильний нахил до екліптики орбіта комети могла отримати після зближення з Юпітером.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X