Російські вчені запустять супутник на сонячному вітрилі

19 грудня 2016, 12:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники обіцяють відправити в космос через десять років унікальний апарат з сонячним вітрилом

Російські вчені розробляють унікальний космічний апарат з вітрилом, який зможе самостійно вийти на колосонячну орбіту. Про це розповів директор Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль Володимир Кузнєцов, пише ТАСС.

Відео дня

"На апараті буде встановлено справжній парус, на який буде чинити тиск сонячне світло, і це вітрило буде використовуватися для управління і переміщення апарату. Це потрібно для того, щоб помістити апарат на геліоцентричну орбіту з високим нахилом", - повідомив Кузнєцов.

Він пояснив, що вивести супутник на цю орбіту ракетою неможливо через нестачу потужності. Тому під час місії апарат буде спочатку виведений на опорну орбіту навколо Землі за допомогою, наприклад, ракети Протон-М, після чого парус розкриється, і супутник буде винесено сонячним вітром на геліоцентричну орбіту з нахилом до 75 градусів.

Маса супутника повинна становити 100-200 кг, на його розробку знадобиться від п'яти до десяти років. Основне призначення супутника - спостереження за полюсами Сонця.

"Ми весь час спостерігаємо Сонце або з орбіти Землі, або з космічних апаратів, які літають біля Землі навколо Сонця, і ми не бачимо полюсів. А так ми зможемо спостерігати приполярні і полярні області Сонця", - пояснив директор ІЗМІРАН, додавши, що іншими завданнями супутника стануть вимірювання сонячного вітру і магнітного поля у внутрішніх областях гелиосферы.

Сонячний парус — пристосування, що використовує тиск сонячного світла або лазера на дзеркальну поверхню для приведення в рух космічного апарату. Тиск сонячного світла дуже малий. Проте сонячне вітрило може діяти протягом майже необмеженого періоду часу, і зовсім не вимагає палива, і тому у деяких випадках його використання може бути привабливо. Проте на сьогодні жоден з космічних апаратів не використовував сонячне вітрило в якості основного двигуна з причини вкрай низького коефіцієнта корисної дії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X