Росія залишилася без важких космічних ракет - експерти

27 січня 2017, 10:52
Роскосмос на кілька місяців залишився без можливості здійснення запусків ракет-носіїв важкого і середнього класів

Це сталося через необхідність проведення додаткових перевірок двигунів, вважають російські експерти у сфері космічної діяльності, опитані ТАСС.

"Поки що можна говорити про те, що ми на якийсь час залишилися без важких носіїв, оскільки не можемо виводити корисне навантаження за допомогою Протона, який тимчасово вийшов з експлуатації, а Ангара ще не введена в експлуатацію", - сказав сьогодні академік Російської академії космонавтики імені Ціолковського Олександр Железняков.

Відео дня

Висновки про те, що Росія короткочасно залишилася без найбільш затребуваних на пусковому ринку ракет Протон і Союз, розділяє й науковий керівник Інституту космічної політики Іван Моїсеєв. "Залишається один рідко літаючий Рокот, легка конверсійна ракета", - пояснив він.

У свою чергу, член-кореспондент Російської академії космонавтики імені Ціолковського Андрій Іонін вважає, що замість ракет, двигуни яких були відкликані для додаткової перевірки, можна використовувати ракети-носії, до двигунів яких немає претензій.

"Є ракети, виготовлені про запас і призначені для інших пусків. Можливо, в запасі є ракети, на яких стоять двигуни з інших, більш ранніх, серій, де проблем немає", - сказав він.

Раніше НВ повідомляло, що керівництво Роскосмосу вирішило відкликати на Воронезький механічний завод (ВМЗ) всі двигуни другого і третього ступенів ракет-носіїв Протон-М. За результатами розслідування з'ясувалося, що при складанні двигунів замість матеріалів з вмістом дорогоцінних металів, які мають застосовуватися на цьому типі двигунів, використовувалися менш жаростійкі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X