Рогатий павук. В Африці виявили новий вид тарантулів

14 лютого 2019, 11:00

В Анголі була виявлено новий різновид тарантула зі своєрідною рогоподібної опуклістю на спині.

Новий вид павуків відноситься до підродини павуків-птахоїдів, і отримав назву Ceratogyrus attonitifer, що може бути переведено як " той, що викликає здивування", йдеться в статті EurekAlert! .

Відео дня

Тварина була виявлена в рамках проекту National Geographic Okavango Wilderness Project, метою якого є виявлення біорізноманіття в усьому басейні річки Окаванго в Анголі, Намібії і Ботсвані.

Хоча новий павук Ceratogyrus attonitifer належить до групи, відомої як рогатий павук-бабуїн, у всіх інших видів відсутня така велика опуклість на спині. Більш того, у інших видів аналогічна структура повністю склеротизована, тоді як у ангольських особин видно м'який і набагато довший "ріг". Функція цікавої структури залишається невідомою.

Незвичайна морфологія нового тарантула також спонукала назвати його Attonitifer. Це ім'я походить від латинського кореня attonit- (здивування) і суфікса -fer (носій). Так автори відриття спробували передати свої почуття від знахідки.

"Жоден інший павук в світі не володіє подібним опуклим виступом", - коментують автори статті.

В ході серії досліджень, проведених в період з 2015 по 2016 рік, дослідники зібрали кілька зразків жіночої статі в лісах в центральній Анголі. Їх нори зазвичай знаходили захованими в траві, хоча деякі були виявлені прямо в піску.

Представники Ceratogyrus attonitifer отруйні. За словами авторів роботи, передбачається, що отрута павуків даного виду не є небезпечною, проте укуси можуть призвести до інфекцій, які можуть стати смертельними, якщо потерпілому вчасно не нададуть медичну допомогу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X