Зроби сам. Єгипетський винахідник створив робота, який може тестувати на COVID-19

1 грудня 2020, 15:10

Єгипет зіткнувся з другою хвилею коронавірусу, і інженер розробив робота з дистанційним керуванням, який може тестувати на COVID-19 і вимірювати температуру пацієнтів.

Махмуд ель-Комі, який розробив робота під назвою Cira-03, говорить, що він може допомогти обмежити поширення коронавіруса в клініках.

Його творіння з людським обличчям і головою і роботизованими руками може брати аналізи крові, робити ехокардіограму та рентгенівські знімки і відображати результати пацієнтам на екрані, прикріпленому до грудей.

Відео дня

«Я намагався зробити робота більш людяним, щоб пацієнт не боявся його. Тому вони не відчувають, що до них наближається ящик», — сказав Махмуд ель-Комі.

«Були позитивні відгуки пацієнтів. Вони побачили робота і не злякалися. Навпаки, тут більше довіри, тому що робот точніше людей», — додав він.

Cira-03 перевіряє пацієнта на коронавірус, обхопивши його підборіддя, а потім простягаючи руку з тампоном в рот.

Абу Бакр Ель-Міхи, глава приватної лікарні в місті Танта, в якій зараз тестується робот, сказав, що вони використовували робота для вимірювання температури будь-якої людини, підозрюваної в наявності COVID-19.

Станом на 1 грудня 2020 года Египет повідомив про 115 911 випадків зараження COVID-19 (за день +370). У березні в країні були заборонені масові зібрання, закриті ресторани, кінотеатри та інші заклади.

Раніше НВ писав, що інженерний коледж Грейнджер при Університеті Іллінойсу розробив робота UVBot, який може бути запрограмований на очистку простору за допомогою ультрафіолету.

У Центрі інженерних систем охорони здоров’я в університеті штату Іллінойс впевнені, що UVBot може бути побудований з легкодоступних об'єктів і зможе успішно знищувати коронавірус.

«З декількох досліджень, проведених моєї лабораторією протягом року, ми знаємо, що зазвичай використовуване УФ-опромінення ефективно для інактивації або нейтралізації SARS-CoV-2, а інактивація вірусів залежить не тільки від інтенсивності УФ-випромінювання, але і від часу впливу. Щоб точно контролювати час впливу і захистити людей від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, нам потрібно щось на зразок робота», — розповіла Хелен Нгуєн, професор цивільної і екологічної інженерії в інженерному коледжі Грейнджер при UIUC.

UVBot створили з робота-пилососа Roomba, УФ-лампи і деталей надрукованих на 3D-принтері. UVBot може управлятися мобільним додатком через Wi-Fi або Bluetooth і запрограмований на автономне очищення приміщень. Він навіть має можливість записувати і створювати бібліотеку кімнат.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X