Новий робот буде вбивати коронавірус в школах США. Ні, не Термінатор

29 жовтня 2020, 10:34

Інженерний коледж Грейнджер при Університеті Іллінойсу розробив робота UVBot, який може бути запрограмований на очистку простору за допомогою ультрафіолету.

У Центрі інженерних систем охорони здоров’я в університеті штату Іллінойс впевнені, що UVBot може бути побудований з легкодоступних об'єктів і зможе успішно знищувати коронавірус.

Відео дня

«З декількох досліджень, проведених моєї лабораторією протягом року, ми знаємо, що зазвичай використовується УФ-опромінення ефективно для інактивації або нейтралізації SARS-CoV-2, а інактивація вірусів залежить не тільки від інтенсивності УФ-випромінювання, але і від часу впливу. щоб точно контролювати час впливу і захистити людей від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, нам потрібно щось на зразок робота», — розповіла Хелен Нгуєн, професор цивільної і екологічної інженерії в інженерному коледжі Грейнджер при UIUC.

Хоча такі автономні роботи дійсно вже існують, вони можуть коштувати до $ 50 000 доларів.

«Це створює труднощі. Багато компаній і школи не мають коштів, необхідних для покупки робота, який може дезінфікувати приміщення, але це має статися, якщо люди повертаються до роботи або навчання. Наш робот служить недорогою альтернативою і його можна зробити менш, ніж за 1000 доларів», — розповів один з творців розробки, Кеш Кесавадас.

Кесавадас і Нгуєн створили UVBot з робота-пилососа Roomba, УФ-лампи і деталей надрукованих на 3D-принтері. UVBot може управлятися мобільним додатком через Wi-Fi або Bluetooth і запрограмований на автономне очищення приміщень. Він навіть має можливість записувати і створювати бібліотеку кімнат.

Оскільки без захисних засобів ультрафіолетове світло небезпечне для шкіри і очей, цей робот ідеально підходить для безпечного прибирання, оскільки він може самостійно планувати своє переміщення.

UVBot обіцяє дезактивацію вірусів на 99%. Необхідний час впливу і відстань для інактивації тестувалися з використанням РНК-вірусу, який нагадує SARS-CoV-2: вірус Тулейн. Команда успішно провела випробування на території Центру інженерних систем охорони здоров’я.

Кесавадас, Нгуен і їх команда були захоплені створенням рішення, яке могло б бути створено і реалізовано ким завгодно, тому вони планують опублікувати проект, специфікацію матеріалів, програмне забезпечення та дані тестування середовища у вигляді проекту з відкритим доступом на GitHub.

«Ми сподіваємося, що школи і організації будуть відчувати себе досить впевнено, щоб створити і використовувати UVBot для себе. Безпечне відкриття шкіл і офісів в нашій країні - величезне завдання, і ми пишаємося тим, що є його невеликою частиною», — завили автори розробки.

Раніше НВ писав, що дослідники робототехніки з Університету Південної Данії розробили першого в світі повністю автоматичного робота, який здатний брати мазки з горла для діагностики COVID-19.

Прототип робота успішно виконав мазки з горла на кількох людях. Вчені з SDU Robotics запевняють, що такий робот необхідний, щоб медичні працівники не піддавалися ризику зараження.

За допомогою спеціально розробленого одноразового інструменту для 3D-друку робот тримає тампон і потрапляє в точне місце в горлі, з якого повинен бути взятий зразок. Потім робот поміщає тампон в стакан і прикручує кришку, щоб запечатати зразок.

«Я був одним з перших, кого протестував робот. Все пройшло дуже добре. Я все ще сиджу тут. Я був здивований тим, як м’яко роботу вдалося помістити тампон в горлі. Я боявся, що він ударить з силою, так що це був величезний успіх», — зізнався професор Тьюзіус Раджа Саварімуту з SDU Robotics.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X