Відразу лайк! Найрідкіснішого кролика в світі помітили в Facebook

10 серпня 2021, 09:05

Захисники природи в Індонезії врятували рідкісного суматранського смугастого кролика, якого зловив і сфотографував місцевий фермер.

Отримавши повідомлення про публікацію в Facebook, організація Fauna & Flora International (FFI) і керівництво національного парку Керінчі-Себлат швидко вистежили потенційного продавця рідкісної тварини.

Відео дня

Відомий тільки по дюжині голландських музейних зразків, зібраних на початку 20-го століття, а також по випадковим спостереженнями в дикій природі і декільком знімкам з фотопасток, цей вид вважається найрідкіснішим кроликом в світі.

Директор національного парку Тамене Сіторус сказав: «Хоча Керінчі-Себлат всесвітньо відомий своїм біорізноманіттям, в заголовках газет зазвичай з’являються більші харизматичні тварини, такі як тигри, слони і птахи-носороги. Люди так часто забувають, що цей парк захищає всіх рідкісних тварин, тобто такі види, як суматранський смугастий кролик і його середовище проживання».

Дебора Мартир з FFI, яка консультує підрозділи з захисту і збереження тигрів в парку, — одна з небагатьох, кому пощастило зіткнутися з Суматранським смугастим кроликом в дикій природі. Вона не сумнівається в величезному науковому значенні цієї несподіваної можливості побачити такий невловимий вид: «Про цю тварину відомо дуже мало, крім того, що вона явно віддає перевагу моховитим пагорбам і передгірних лісах. Єдині екземпляри з Суматри відносяться до голландського колоніального періоду — і знаходяться в Нідерландах, а не в Індонезії».

Кролик був випадково спійманий місцевим фермером, який зіткнувся з ним на околиці національного парку поруч з річкою, яка тільки що сильно розлилася. У нього була легка травма боку — можливо, під час раптової повені - але доглядачі парку благополучно випустили його назад в ліс на місці, обраному на основі наявних даних з фотопасток.

«Я пишаюся тим, що мої співробітники так професійно відреагували на цей знімок і повернули кролика в парк», — сказав Тамене Сіторус.

Для Херізау, місцевого рейнджера одного з підрозділів із захисту і збереження тигрів і члена команди зі звільнення кролика, це був перший раз, коли він побачив цю тварину, незважаючи на більш ніж восьмирічне патрулювання в глибині національного парку: «Завжди добре випустити тварин назад в дику природу — і це було набагато простіше, ніж випустити тигра! Ми відпустили його, і він озирнувся — а потім почав їсти листя. Він виглядав дуже розслабленим».

Додамо, втрата середовища проживання і його фрагментація є, безумовно, найсерйознішою загрозу виживанню суматранського смугастого кролика. Національний парк Керінчі-Себлат, мабуть, є одним з останніх збережених місць для життя цього лісового виду.

Очевидно, це не часта жертва полювання або торгівлі тваринами через свою природну рідкість, переважно нічний спосіб життя та, мабуть, неприємний смак м’яса. Однак це не заважає йому потрапляти в пастки, встановлені для інших видів, коли він шукає корм на лісовій підстилці.

Раніше НВ писав, що група дослідників з Індонезії та Сінгапуру знайшла докази існування невеликої птиці виду Malacocincla perspicillata, яку вважали вимерлою.

У своїй статті команда пояснює, що птицю раніше вдавалося зловити всього один раз — в середині 19 століття.

Десь між 1843 і 1848 роками птицю, яка згодом отримала назву чорнобрива мишача тімелія, зловив натураліст Карл А.Л.М. Шванер. Записи про знахідку уривчасті, але схоже, що птаха було спіймано на острові Ява.

Ця знахідка була єдиним доказом існування птиці - в даний час в орнітологічних текстах вона позначена як «даних про вид недостатньо». Опудало помістили в музей, і протягом наступних 170 років більше не було повідомлень про її існування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X