В Індонезії знайшли птаха, який вважався вимерлим 170 років

26 лютого 2021, 17:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група дослідників з Індонезії та Сінгапуру знайшла докази існування невеликого птаха виду Malacocincla perspicillata, якого вважали вимерлим.

У своїй статті команда пояснює, що птаха раніше вдавалося зловити всього один раз — у середині 19 століття.

Десь між 1843 і 1848 роками птицю, яка згодом отримала назву чорнобрива мишача тімелія, зловив натураліст Карл А.Л.М. Шванер. Записи про знахідку уривчасті, але схоже, що птаха спіймали на острові Ява.

Відео дня

Ця знахідка була єдиним доказом існування птаха — зараз в орнітологічних текстах його позначено як «даних про вид недостатньо». Опудало помістили в музей, і протягом наступних 170 років більше не було повідомлень про його існування.

Згодом птах і його історія стали відомі як «найбільша загадка індонезійської орнітології». Більшість вчених вважали, що цей вид вимер. Потім, у кінці минулого року, пара дослідників Мухаммад Різкі Фаузан і Мухаммад Суранто зловили птаха, якого вони не змогли ідентифікувати в індонезійській частині острова Борнео.

Коли команда провела дослідження птаха по фотографіях, стало ясно, що його опис відповідає опису птиці, що зберігається в Нідерландах. При найближчому розгляді підтвердилося, що це дійсно був той же вид — чорнобрива мишача тімелія (Malacocincla perspicillata).

Птаха спіймали в Калімантані, недалеко від центру острова Борнео, і його відкриття доводить, що птах вважався вимерлим тільки тому, що люди шукали його не в тому місці. Його існування також порушує питання про те, скільки його видів живе на Борнео і чи схильні вони до ризику.

Дослідники дуже хотіли б поїхати в регіон, де було виявлено птаха, але пандемія обмежила поїздки на острів. Вони планують провести експедицію, як тільки це стане можливим.

Раніше НВ писав, що міжнародна експедиція на північний захід Мадагаскару не тільки привела до повторного відкриття хамелеона Воєлцкова (Furcifer voeltzkowi), але і до відкриття того, що самки виду — дуже барвисті.

Біологи підкреслюють, що цей вид був вперше описаний у 1893 році, а в останній раз цих тварин бачили понад 100 років тому — в 1913 році.

«Я думав, що у нас є хороші шанси заново відкрити для себе хамелеона Воєлцкова, але я був здивований, що це зайняло так багато часу і було так складно», — сказав Франк Глав, керівник відділу хребетних у Зоологічній колекції Мюнхена, який керував експедицією.

Біологи розповіли, що член експедиції Ангелук Разафімананцоа, професійний гід з Мадагаскару, першим помітив хамелеона, якого команда відразу ж визначила як потрібний вид.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X