Природа очищається. В Адріатичному морі помітили рідкісних дельфінів
Самка білобокого дельфіна (Delphinus delphis) була сфотографована в затоці Трієста на півночі Адріатичного моря вперше за наступні 30 років.
Колись білобокі або звичайні дельфіни були звичними для всього Середземного моря. Але приблизно з 1970-х вони ставали все більш рідкісними, а зараз занесені до Червоної книги, відзначають словенські вчені.
Дослідники з словенської спілки морських ссавців Морігенос і Відділу вивчення морських ссавців Університету Сент-Ендрюс відзначають, що протягом останніх 30 років цей вид вважався вимерлим в Адріатичному морі, ймовірно, через полювання в середині 20 століття. У той час Італія і Югославія платили грошову винагороду за кожного вбитого дельфіна, тому що дельфіни вважалися шкідниками, які заважали рибальству.
Тілен Гєнов з відділу дослідження морських ссавців Університету Сент-Ендрюс сказав: «Цікаво, що наші нові записи відносно численні за такий короткий період часу, особливо з урахуванням рідкості виду і загальної кількості задокументованих випадків».
«Маркування спинних плавників живих особин дозволила провести фотоідентифікацію деяких з них, що свідчить про те, що останнім часом тут зустрічалися принаймні чотири різних живих особини, включаючи перші підтверджені записи для Словенії і затоки Трієста», — додав учений.
Одного разу в море помітили і мати з дитинчам, які деякий час перебували в порту затоки Трієста. Цікаво, що фотоідентифікація тварин вказала на те, що цю самку раніше бачили в Іонічному морі Греції, більш ніж в 1000 км від затоки Трієста. Вперше вчені задокументували таку довгу подорож для представників цього виду.
«На жаль, цей вид як і раніше є рідкісним в регіоні. Важко сказати, чи повернеться цей вид в Адріатичне море. Шанси на це, ймовірно, невеликі, оскільки в даний час немає ніяких доказів збільшення чисельності цього виду дельфінів або їх спостереження де-небудь в Середземному морі «, — визнали автори роботи.
Раніше НВ писав, що в море близько Гавайських островів виявили незвичну тварину, яке стало результатом любові представників двох різних родів дельфінів.
Згідно з генетичним аналізом, батьком цієї істоти був крупнозубий дельфін (Steno bredanensis), а матір'ю — широкомордий дельфін (Peponocephala electra.
Ці тварини належать до одного сімейства дельфінових, але до різних родів. Більш того, в британській систематики широкомордий дельфіна називають «динноголовий кит», тобто для американських вчених тварина є ще більш дивним гібридом — дельфіна і кита.
Незвичайний представник китоподібних був вперше виявлений в серпні 2017 року дослідниками Cascadia Research Collective. Команда змогла отримати зразок тканин тварини, використовуючи арбалет, обладнаний спеціальним дротиком, який запобігає глибокому проникненню і повертає зразок шкіри.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.