Батько - негідник. Вчені виявили унікальний гібрид дельфінів різних родів

31 липня 2018, 08:04

У морі біля Гавайських островів виявили незвичну тварину, яка стала результатом любові представників двох різних родів дельфінів.

Згідно з генетичним аналізом, батьком цієї істоти був стено (Steno bredanensis), а матір'ю - динеголовий дельфін (Peponocephala electra), пише Science Alert.

Ці тварини належать до одного сімейства дельфінових, але до різних родів. Більш того, в британській систематиці динеголового дельфіна називають "динеголовий кит", тобто для американських вчених тварина є ще більш дивним гібридом - дельфіна і кита.

Відео дня

Незвичайний представник китоподібних був вперше виявлений в серпні 2017 року дослідниками Cascadia Research Collective.

"У нас були фотографії, і ми підозрювали, що це гібрид за морфологічними характеристиками, проміжними між видами", - сказав морський біолог Робін Бейрд, один з учасників експедиції.

Команда змогла отримати зразок тканин тварини, використовуючи арбалет, обладнаний спеціальним дротиком, який запобігає глибокому проникненню і повертає зразок шкіри. Це підтвердило походження тварини - і знахідка дійсно незвичайна не тільки тому, що це перший відомий подібний гібрид.

Вчені зафіксували ще одну аномалію. Один динеголовий дельфін був помічений, оточений зграєю чорних стено. На думку дослідників, це може бути мати гібрида, яка тепер живе зі своєю новою сім'єю.

"Раніше були зареєстровані гібриди серед різних видів китів і дельфінів, але це перший випадок схрещування між цими двома видами", - відзначає Робін Бейрд. За його словами, це тільки третій підтверджений випадок появи гібрида між двома видами сімейства дельфінових.

Невідомо, чи зможе ця нова тварина створити життєздатне потомство, але в будь-якому випадку одна гібридна тварина не створює нового виду. Команда вирушить назад в цей район Гаваїв в серпні для проведення подальших досліджень - і, можливо, знову зустрінеться з незвичайною твариною.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X