Морський джекпот. У Каліфорнії зняли на відео унікальну акулу

20 вересня, 06:00
Пелагічна великорота акула зрідка потрапляє до сіток (Фото:flickr/Alexander Yean)

Пелагічна великорота акула зрідка потрапляє до сіток (Фото:flickr/Alexander Yean)

Пелагічна великорота акула — одна з найрідкісніших мешканців океанських глибин. За останні півсотні років люди зустрічали їх лише 269 разів.

Нещодавно двох акул пощастило побачити біля берегів Сан-Дієго, штат Каліфорнія. Їх помітив став Девід Стебіл, американець, який рибалив із друзями за півсотні метрів від берега.

Відео дня

На відео одна акула підпливла акула зовсім близько до човна, інша ж тримається від людей подалі. Елісон Шульман-Джанігер, науковий співробітник Музею природної історії округу Лос-Анджелес, розповіла виданню Daily Mail, що, найімовірніше, йдеться про пару акул. Одна з них, на тілі якої багато шрамів — самка, а друга з пошкодженим плавцем — самець.

За останні роки в цій місцевості було відзначено кілька зустрічей з акулами, причому часто це відразу кілька різностатевих особин. Тому вчені вважають, що узбережжя Каліфорнії стало своєрідним місцем для розмноження цих тварин.

Вперше пелагічна великорота акула була виловлена 1976 року.

Морські хижачки мешкають на глибинах 40 - 1500 м, зрідка запливаючи у невеликі бухти. Найчастіше їх зустрічають у ці моменти.

Незважаючи на загрозливий зовнішній вигляд та значні розміри оросла особина досягає довжини до 5 м), пелагічна великорота акула не є небезпечною для людини. У неї крихітні зуби і живиться тварина переважно планктоном та іншими дрібними мешканцями глибин.

Судячи з наявних фото, ці акули часто стають жертвами інших акул та кашалотів. Вони неагресивні, мають досить м'яку шкіру, повільні і тому їх полюють інші хижаки.

А ось людина, навпаки, не становить для них особливої загрози. Промислового значення ця акула не має, тому її м'ясо майже ніде не можна побачити у продажу. Рідкісні випадки, коли хижачка все ж таки потрапляє на стіл пояснюються не цілеспрямованим виловом, а випадковим попаданням до сіток рибалок.

Показати ще новини
Радіо НВ
X