«Переосмислити все». Вчені дізналися несподівані подробиці про найбільшу акулу у світі

29 липня, 11:31
Китова акула — найбільший представник сімейства (Фото:criso/Depositphotos)

Китова акула — найбільший представник сімейства (Фото:criso/Depositphotos)

Учені з Університету Тасманії, Австралія, з’ясували, що китові акули не є хижаками. За їхніми словами, це відкриття змусить переглянути все, що ми знаємо про цей вид.

Китова акула є фільтратором — вона харчується, всмоктуючи воду і криль з водоростями, що знаходяться в ній. Раніше вважалося, що основою її раціону є дрібні ракоподібні, а ось морська рослинність є чимось на кшталт гарніру.

Відео дня

Це бачення було засноване на теорії про те, що великі морські істоти стоять на щабель вище в харчовому ланцюзі, ніж сухопутні. Тобто, якщо слон або, скажімо, доісторичний диплодок були травоїдними, то синій кит або мегалодон віддають перевагу м’ясу.

Але з китовою акулою все складніше. Австралійські вчені проаналізували зразки шкіри та екскрементів тварини, і зазначили, що більшість їжі тваринного походження в організмах китових акул не метаболізується.

Це означає, що Rhincodon types — скоріше травоїдна тварина, для якої планктон і дрібні риби є лише додатковою частиною раціону. А можливо, і зовсім непотрібною, але такою, яка потрапляє в організм через особливості системи фільтрації.

Про це говорить і високий вміст арахідонової кислоти у тканинах китових акул. Ця речовина виробляється в процесі переробки організмом акули макроводоростей.

«Це змушує нас переосмислити все, що ми знали про харчування китової акули», — говорить біолог з Австралійського інституту морських наук Марк Мікан.

Втім, вчені кажуть, що Rhincodon typs — не єдина травоїдна акула. Мала риба-молот теж належить до вегетаріанців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X