Рибалка підказала NASA новий спосіб посадки на комети

2 вересня 2015, 13:50
Інженери Лабораторії реактивного руху NASA запропонували ідею космічного апарату-"автостопщику", передає N+1

Після цього, трос, на якому кріпиться гарпун, почне розмотуватися після закріплення на кометі або астероїді і апарат почне гальмувати. Коли його швидкість зрівняється зі швидкістю небесного тіла, посадка стане можливою шляхом простого намотування троса назад.

Відео дня

Цікаво, що автори розробки порівнюють такий підхід до посадки з риболовлею, адже при ловлі великої риби з човна, після заковтування жертвою наживки не варто різко тягнути волосінь на себе, замість цього слід навпаки відпускати її. Вчені вважають, що цю концепцію можна використовувати багаторазово в ході однієї місії, наприклад, в поясі Койпера, куди має намір відправитись знаменитий зонд New Horizons.

Читайте також у розділі Наука:

Крім того, N+1 пише, що автори дослідження провели ряд суперкомп'ютерних симуляцій для визначення параметрів космічного апарату і троса, які необхідні для безпечного зближення з кометою. В результаті інженери вивели формулу, яку назвали "Рівнянням Космічного Автостопу" і яка визначає необхідні параметри для посадки.

Після кропітких розрахунків, вчені визначили, що кращим матеріалом для подібного троса стане кевлар.

У NASA нагадали, що висадка на комети і астероїди дуже складна з точки зору реалізації, адже велику роль тут грає дуже слабка гравітація малих тіл, яка направляє космічні апарати на посадку.

Нагадаємо, що вперше висадка на комету була проведена лише в листопаді минулого року знаменитим зондом Philae.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X