На озброєння в Чорнобиль? Пластикові відходи можна використовувати для захисту від ядерного випромінювання — дослідження

25 квітня 2021, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені створили більш стійку версію бетону, яка захищає від радіації краще, ніж стандартний бетон. Цього вони домоглися, включивши до його складу перероблені пластикові відходи і продукти чорної металургії.

Радіоактивне випромінювання буває чотирьох типів: альфа, бета, гамма і нейтронне. Всі чотири небезпечні для людини, але альфа- та бета-випромінювання легко фільтрувати за допомогою тонких екрануючих шарів. Гамма- і нейтронне випромінювання так просто не заблокувати — для цього потрібні більш складні сполученя матеріалів.

Відео дня

"З огляду на постійно зростаючу кількість пластикових відходів і численні екологічні проблеми, які [вони] створюють, ми хотіли вивчити, чи можна використовувати пластикові відходи для захисту від нейтронного випромінювання", — говорить один з авторів дослідження Сантош Малкапур, інженер з індійського коледжу Басавешвара.

Робота вчених відкриває нові можливості для переробки пластикових відходів, пише The Academic Times. Відпрацьовані полімери в формі подрібненого порошку можуть бути використані в щільних, але легких матеріалах, які можуть ефективно екранувати гамма- і нейтронне випромінювання.

Вже давно для захисту від радіації використовують матеріали, в основі яких складається бетон. Він пропонує ідеальний баланс з точки зору надійності, довговічності, а також можливості апгрейду. Саме в нього вчені і спробували включити відходи пластика, замінивши ними пісок, який зазвичай використовують в суміші. Вони також використовували в оновленому складі побічні продукти важкої промисловості — хвости залізної руди, летючу золу і подрібнений доменний шлак.

Щоб перевірити свій бетон, вони бомбардували його нейтронними і гамма-випромінюванням — як виявилося, нова суміш дійсно не пропускала жодне з цих видів випромінювань. У дослідженні повідомляється про «значне поліпшення нейтронно-екрануючих властивостей» бетону, наповненого пластиком, що знижує пропускання на 15,7-20,5% — в залежності від конкретної формули.

Тепер вчені планують спробувати використовувати пластикові відходи в будівельних матеріалах для поліпшення ізоляції.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X