Пухнастий малюк. Вчені відтворили вигляд дитинчат тиранозаврів

11 березня 2019, 08:02

Дорослий Tyrannosaurus rex був розміром з міський автобус, але палеонтологи вважають, що дитинчата цього хижака були не більше 1 м в довжину, а їхнє тіло покривав щільний густий пух.

Дослідження проведено на честь величезної виставки в Американському музеї природної історії в Нью-Йорку, яка присвячена тиранозаврам, пише The New York Times

Кураторами виставки в Нью-Йорку є два давніх дослідника T. rex та інших динозаврів: Марк Норелл, куратор відділу копалин амфібій, рептилій і птахів в місцевому музеї; і Грегорі Еріксон, палеобіолог з Університету штату Флорида. Вчені визнають, що зараз все ще мало даних про дитинчат тиранозаврів, але веротно, вони вилуплюються з пухом, який зігрівав їх маленькі тіла і маскував від небезпеки.

Відео дня

"Судячи з наявних у нас доказам, динозаври вилуплювалися з яйця точно так же, як сучасні курки", - стверджує експерт по динозаврам Марк Норелл, який працював над проектом.

На думку Норелла, тільки що вилупилися з яйця дитинчата ставали легкою здобиччю для хижаків, і багато хто з них не доживали до року. Однак вони швидко росли і, по можливо, набирали в день по три кілограми. Передні лапи малюків були набагато довші щодо тіла, ніж у зрілої особини. Хоча ці кінцівки у величезного тиранозавра здаються непотрібними, автори роботи припускають, що вони мали значення саме в період зростання.

З огляду на те, що найближчими родичами тиранозавра сьогодні вважаються кури і страуси, вчені спиралися на будову і повадки цих птахів, щоб відтворити модель маленького тиранозавра.

"Еволюції було потрібно багато часу, щоб створити T. rex", - сказав Стівен Брусатте, палеонтолог з Единбурзького університету та автор недавньої книги про динозаврів.

Слід врахувати, що більшість ранніх тиранозаврів були маленькими, деякі розміром з курку. Багато з них були розміром від собаки до оленя. Іншими словами, ранні тіранозаври не були головними хижаками протягом більшості з 100 мільйонів років.

"Велику частину часу вони були хижаками другого або навіть третього рівня. Більшу частину своєї історії тіранозаври не були такими вже особливими. А потім T. rex став домінуючим хижаком в Північній Америці. Підйом T. rex - це урок того, як працює еволюція: без зумовленого плану", - сказав доктор Брусатте.

Показати ще новини
Радіо NV
X