Правда чи міф? Зелений чай збільшує тривалість життя

1 листопада 2016, 20:22
У листопаді в Україні настало щось схоже на зиму. Українці стали пити більше зігріваючих напоїв, причому це не тільки коньяк, але і більш корисні продукти

В останні роки з'явилася величезна кількість теорій про корисні властивості зеленого чаю. Найчастіше, кажуть про користь чаю для серця і профілактики раку. Спробуємо розібратися, чи так це насправді.

Відео дня

Міф: Зелений чай може збільшити тривалість життя

Правда. Згідно з новим дослідженням, зелений чай може запобігти смерть від розриву черевної артерії. Команда Університету Кіото виявила, що аневризми черевної аорти рідше розвивається у тих щурів, яким давали поліфеноли, що містяться в зеленому чаї, пише Medical Express.

"Аневризми черевного відділу аорти часто залишаються непоміченими, тому що немає ніяких симптомів, аж поки вони не лопаються", - говорить Кендзі Минаката, автор дослідження. "Якщо пацієнту пощастило, і це виявляється перед розривом, то аневризму можна вилікувати хірургічним шляхом. На даний момент немає фармакологічного лікування", - додає Минаката.

Крім цього, нещодавні дослідження вказують на безліч інших переваг для здоров'я від вживання зеленого чаю, у тому числі у сферах профілактики раку, серцево-судинних захворювань, запалень. Це пов'язують саме з знайденими в зеленому чаї поліфенолами.

"У японців найбільша середня тривалість життя у світі, і дослідження показують, що 80% населення п'ють зелений чай щодня. Ми вважаємо, що щоденне споживання зеленого чаю слід розглядати в якості нової попереджувальної стратегії при боротьбі з аневризмою черевної аорти", - говорить співавтор дослідження Хідетосі Масумото.

Читайте також: Правда чи міф? Кожній людині потрібно випивати два літри води на добу

Крім того, кілька років тому відділення серцево-судинної терапії Медичного центру штату Теннессі провело дослідження, в якому брали участь 240 осіб. Перша група учасників брала збагачений теофлавіном екстракт зеленого чаю в капсулах по 375 мг щодня, а другій групі давали капсули (плацебо), що не містять цієї речовини. Після 12 тижнів, в учасників першої групи, яка приймала екстракт зеленого чаю, знизився загальний холестерин на 11,3 % у порівнянні з групою, що приймала плацебо.

Однак деякі фармакологічні та токсикологічні дані вказують на те, що певна концентрація зеленого чаю може викликати окислювальний стрес і печінкову інтоксикацію.

Висновок. Зелений чай не є ліками і не зможе сам по собі позбавити вас від проблем з серцем. Проте помірне споживання цього напою дозволяє знизити ризик розвитку проблем з кровоносною системою, а кардіологічні проблеми - одні з основних причин смертності. Таким чином, включення зеленого чаю в ваш раціон, ймовірно, може збільшити тривалість життя - але тільки у випадку, якщо ви і в інших аспектах будете дотримуватися приписи лікарів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X