Правда чи міф? Кожній людині потрібно випивати два літри води на добу

11 жовтня 2016, 20:05
Учені з Австралії з'ясували, чи так вже необхідно питине менш двох літрiв на день, або воду можна пити стільки, скільки хочеться

В останні роки люди стали частіше пити звичайну воду. При цьому багато зізнаються, що їм важко змушувати себе пити багато води. Але досліджень, які б підтверджували норму 2 літра на день, на сьогодні не існує.

Відео дня

Міф: Кожній людині необхідно випивати два літри води (8 склянок) в добу

Правда: Нове дослідження австралійських вчених показує, що "правило 8 склянок води" не повинно поширюватися на всіх. Дослідники вперше змогли показати, що, коли людям більше не потрібно пити воду, їм стає фізично важко ковтати. Таким чином, при споживанні рідини слухати треба не рекомендації медиків, а своє власне тіло, вірніше, горло, йдеться в статті Science Alert.

Вчені вперше виявили механізм, який регулює споживання рідини і зупиняє нас від надмірного споживання води, підтверджуючи той факт, що потреби у воді у всіх різні.

"Якщо ми просто робимо те, що наше тіло вимагає від нас, ми, ймовірно, маємо право пити тільки у відповідності з спрагою, а не по складному графіку", - говорить провідний дослідник Майкл Фаррел з Університету Монаша в Австралії.

Для того, щоб дослідити цей процес, Фаррелл і його команда попросили 20 учасників оцінити зусилля, які потрібні були, щоб ковтати воду при двох умовах: після тренування, коли вони хотіли пити і потім, коли вони були змушені пити надмірну кількість води. Вчені виявили трикратне збільшення зусиль на ковтання після того, як люди випивали занадто багато води.

Гарна новина полягає в тому, що навіть якщо ви п'єте вісім склянок води на день, це, ймовірно, не завдасть вам ніякої шкоди: деяким люди, можливо, буде потрібно більше, ніж два літри води, а деяким - менше.

Висновок: Незважаючи на те, що втрата навіть 10% рідини в організмі призводить до важких розладів травної та серцево-судинної систем, пити за добу рівно два літри води зовсім не обов'язково - достатньо відстежувати, чи не докладаєте ви додаткові зусилля для ковтання рідини.

Додамо, що, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, добова потреба в рідині становить 2,3 - 2,7 літрів з розрахунку 30 мл на 1 кг маси тіла. У середньому, 0,8-1,2 літрів ми отримуємо з пиття, близько літра рідини - з продуктів, ще 0,4 літра води утворюється в організмі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X