Правда чи міф? Енергетичні напої можуть вбити вас

30 листопада 2016, 20:02
Про те, що споживання енергетиків призводить до підвищення артеріального тиску, нудоти, блювоти, - відомо вже досить давно. Але чи можуть такі напої спровокувати інсульт?

Енергетиками зазвичай називають безалкогольні та слабоалкогольні газовані напої, що містять різні тонізуючі біологічно активні речовини – кофеїн, екстракти гуарани, женьшеню, алкалоїди теобромін і теофілін, а також вітаміни та вуглеводи. При цьому виробники не завжди вказують відсоток вмісту різних речовин, що може привести до проблем.

Відео дня

Міф. Вживання енергетичних напоїв призводить до інсульту, а не тільки до проблем із серцем

Правда. Зовсім недавно 57-річний житель американського штату Алабама, чиє ім'я не називається, став жертвою інсульту незабаром після вживання енергетичного напою, пише Medicalexpress.

Чоловік відчув тремтіння в тілі, поколювання і оніміння правої руки і ноги. Швидка допомога доставила його в лікарню, і комп'ютерна томографія виявила невеликий, але загрожуючий життю крововилив у мозок біля лівого таламуса.

Це перший офіційно задокументований випадок інсульту, пов'язаного з вживанням енергетичних напоїв.

"Цей чоловік повідомив, що його симптоми з'явилися приблизно через 15 хвилин після того, як він вперше випив енергетичний напій конкретної марки", - сказав Ананд Венкатраман, доктор медичних наук в Університеті Алабами.

Місцеві хірурги надали пацієнту необхідну допомогу в боротьбі з неприємними симптомами, однак відчуття поколювання, тремтіння і оніміння зберігалося і через кілька місяців після нападу. Медики підкреслюють, що цей випадок повинен стати попереджувальним знаком для всіх любителів енергетичних напоїв. Він говорить про те, що мозок людини не завжди здатний впоратися з таким високим рівнем кофеїну і добавок, через які артеріальний тиск різко зростає.

Експерти відзначають, що енергетичні напої містять підвищений рівень кофеїну поряд з іншими інгредієнтами, що призводять до стрибків тиску. Той самий напій, який сприяв інсульту, містив кілька добавок, взаємодія яких з кофеїном в організмі людини ще не до кінця вивчена.

Разом з тим, дослідження, опубліковані сайтом Circadian, що спеціалізується на інформації про вивчення серця, стверджують, що використання енергетиків дійсно підвищує працездатність, збільшує рухову активність, а також зменшує кількість помилок при водінні автомобіля.

Висновок. До споживання енергетиків треба підходити дуже обережно, підраховуючи обсяги споживання кофеїну.

Однією з шкідливих особливостей енергетиків є швидке підвищення тиску і рівня цукру в крові. Якщо ви схильні до проблем з судинами, то енергетичні напої можуть стати однією з причин інсульту.

Більш того, згідно з даними сайту Circadian, у період з 2004 по 2012 рік для напою 5-Hour Energy було зафіксовано 13 смертельних випадків, а для напоїв серії Monster було підтверждено п'ять смертей. Щоправда, жодна з цих трагедій не була пов'язана з інсультом.

"Я не проти енергетичних напоїв. Насправді, я використовую їх час від часу. Але я настійно закликаю споживачів уважно читати етикетку і не йти на непотрібні ризики зі здоров'ям. Існує потенціал для серйозних проблем, наприклад, інсульту", - резюмував Ананд Венкатраман, який дослідив випадок інсульту від застосування енергетиків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X