Космічний поцілунок. NASA опублікувала кадри посадки свого апарату на астероїд — відео

23 жовтня 2020, 11:34

Днями міжпланетна станція NASA OSIRIS-REx вперше висадилася на поверхню астероїда Бенну для збору зразків його грунту. У NASA опублікували кадри цієї події.

21 жовтня 2020-го космічний апарат NASA OSIRIS-REx на кілька секунд торкнувся поверхні астероїда Бенну, розташованого на відстані більше 320 млн км від Землі.

Міжпланетна станція кілька років кружляла навколо цього астероїда і чекала слушної нагоди для того, щоб зібрати зразки його поверхні.

Відео дня

Відео довгоочікуваного торкання днями опублікували у NASA:

На сайті американської аерокосмічної адміністрації зазначено, що OSIRIS-REx приземлився у межах одного метра від наміченого місця торкання і пробув на поверхні астероїда близько 6 секунд.

Міжпланетна станція спускалася до поверхні Бенну зі швидкістю приблизно 10 см/сек, а кадри посадки апарат почав фіксувати з висоти близько 25 метрів.

Після повільного спуску апарат вистрілив по поверхні астероїда потоком газоподібного азоту під високим тиском. Це дозволило підняти пил, бруд і осколки гірських порід Бенну прямо у відсіки для зберігання вантажу OSIRIS-REx.

Керівники місії підтвердили, що з науковим обладнанням OSIRIS-REx все в порядку, і якщо далі все піде за планом зразки астероїда повернуться на Землю тільки через три роки - 23 вересня 2023-го.

Як уже писав НВ, посадкою апарату управляли інженери NASA з Центру управління польотами у Колорадо, - вони повинні були зібрати два кілограми матеріалу з поверхні Бенну.

«Бенну, ймовірно, багатий на органічні молекули, які складаються з ланцюжків вуглецю, пов'язаних з атомами кисню, водню та інших елементів, з яких складаються всі відомі живі істоти. Крім вуглецю, у Бенну може бути ще один важливий для життя компонент - вода, що міститься в мінералах, з яких складається астероїд», - пояснили в NASA.

Місія OSIRIS-REx повинна надати вченим нові дані про формування Сонячної системи, а також виявити потенційні сліди життя у інших місцях.

Бенну - це щебеневий астероїд, який складається з пухких частин. Астрономи вперше помітили Бенну у 1999-му і визначили, що його діаметр - близько 580 метрів, а період обертання навколо Сонця - 1,2 земних роки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X