Пора зав'язувати. Вчені довели, що алкоголь викликає 7 різних типів раку

25 липня 2016, 11:29
І без того довгий список доказів шкоди алкоголю доповнився справжньою бомбою. Дослідники з Університету Отаго в Новій Зеландії встановили, що споживання алкоголю може призводити до раку печінки і ще 6 різних типів захворювання

Дослідники стверджують, що споживання алкоголю може призводити до розвитку раку рота і горла, гортані, стравоходу, печінки, товстої кишки, кишківника і грудей. До такого висновку вони дійшли, проаналізувавши великі дослідження, пов'язані з алкоголем і раковими захворюваннями, які проводилися в останні 10 років.

Відео дня

Дослідники також виявили зв'язок між кількістю споживання алкоголю і ризиком розвитку раку. Чим більше алкоголю вживає людина, тим вище шанси розвитку захворювання. Однак в окремих випадках навіть помірні дози можуть бути пов'язані з ризиком.

Найбільш сильний зв'язок було виявлено між алкоголем і раком ротової порожнини. Вчені з'ясували, що у людини, яка вживає по 50 грам спирту щодня ризик розвитку даного захворювання в 7 разів вище, ніж у прихильника тверезого способу життя.

За стандартами Національного інституту з проблем зловживання алкоголем і алкоголізму США, 14 грам спирту міститься в келиху пива або вина. Тобто, щоб потрапити в зону ризику, потрібно випивати по чотири таких напої на день.

Вчені поки що не готові дати відповідь на питання, як і чому алкоголь сприяє розвитку раку. Одна з теорій свідчить, що алкоголь може пошкоджувати ДНК, викликаючи мутації, які сприяють формуванню ракових клітин. Однак для встановлення точної причини потрібні подальші дослідження.

Показати ще новини
Радіо НВ
X