Плутон розкрив перед вченими чергові таємниці своєї атмосфери

18 березня 2016, 14:21
Астрофізики проаналізували новий масив даних, переданий космічним апаратом New Horizons і змогли детально вивчити атмосферу Плутона, пише N+1 з посиланням на роботу в журналі Science

Вчені виявили, що верхні шари атмосфери Плутона набагато холодніші, ніж це передбачалося раніше, це значно знижує швидкість її дисипації - втрати внаслідок розсіювання газів в космічний простір.

Відео дня

Можлива швидкість витоку азоту з атмосфери виявилася майже в 10 тисяч разів нижче очікуваної, в той час як для метану припущення виявилися вірними. Низький рівень втрати азоту цілком відповідає тому, що у його найближчого супутника Харона відсутня атмосфера (тобто він не "витягує" у свою атмосферу азот з атмосфери Плутона), проте це все одно не узгоджується з ерозійними особливостями поверхні Плутона. Не виключено, що у минулому швидкість втрати азоту була вища.

Читайте також у розділі Наука:

Під час дослідження, вчені змогли виміряти атмосферний тиск планетоїда — він становить 11 мікробар, а також вивчити склад самої атмосфери. На висотах менше 1800 кілометрів переважає молекулярний азот (N2), в той час як метан (СН4), ацетилен (С2Н2), етилен (С2Н4), а також етан (C2H6) складають серпанок атмосфери Плутону.

Дане дослідження представляє на даний момент найбільш повний опис атмосфери Плутона. Крім того, вчені детально вивчили супутники і взаємодію планетоїда з сонячним вітром, частинками енергії і пилом.

Раніше у розділі Наука повідомлялося, що NASA за допомогою зонда New Horizons отримало вражаючі фотографії заходу сонця на Плутоні, на яких чітко видно гірські хребти планетоїда, які відбивають сонячне світло.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X