Під поверхнею Марса знайшли великі запаси водяного льоду

12 січня 2018, 21:59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За допомогою знімків з супутника Mars Reconnaissance Orbiter вчені виявили лід в декількох регіонах Марса зі стрімкими схилами.

Цей лід, як кажуть дослідники з Геологічної служби США, може бути привабливою метою для майбутніх космічних місій, а також цінним ресурсом для землян, які оселяться на Марсі, пише Science Alert.

Відео дня

На відміну від крижаних полів, відкритих у 2008 році посадковим модулем Phoenix Mars, шари водяного льоду знаходяться поблизу екватора, а не на полюсах. Деякі з цих льодовиків залягають на глибині всього в один метр, а їх товщина місцями перевищує 100 метрів.

"Приповерхневі запаси льоду, які ми знайшли, швидше за все, почали своє життя у вигляді покладів снігу, які були спресовані в гігантські льодовики, приховані зараз під двометровим шаром із замороженого пилу і ґрунту", - сказав Колін Дандас, представник наукового центру Геологічної служби США в Арізоні і автор доповіді про знахідку льоду на Марсі.

Команді Дандаса вдалося відкрити відразу вісім великих покладів поверхневих льодів. Сім з них знаходяться в поки безіменних кратерах на рівнині Прометея в південній півкулі Марса, а восьмий - у кратері Миланковича в приполярній частині північної півкулі планети.

Вчені відзначають, що поклади знаходяться на глибині одного-двох метрів, тому добувати лід буде відносно нескладно. Ймовірно, з нього можна добувати кисень, питну воду або виготовляти паливо.

"Несподівано було знайти лід, розташований на поверхні в цих місцях", - додав Колін Дандас.

В кінці 2017 року НВ повідомляло, що дослідники змоделювали аналог ґрунту Марса і прийшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при негативних температурах. Такий незвичайний ефект можливий через наявність в них особливого виду солей-перхлоратів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X