Під поверхнею Марса знайшли великі запаси водяного льоду

Наукпоп

12 січня 2018, 21:59

Під поверхнею Марса знайшли великі запаси водяного льоду

Фото: NASA

На Марсі знайшли запаси льоду

За допомогою знімків з супутника Mars Reconnaissance Orbiter вчені виявили лід в декількох регіонах Марса зі стрімкими схилами.

Цей лід, як кажуть дослідники з Геологічної служби США, може бути привабливою метою для майбутніх космічних місій, а також цінним ресурсом для землян, які оселяться на Марсі, пише Science Alert.

На відміну від крижаних полів, відкритих у 2008 році посадковим модулем Phoenix Mars, шари водяного льоду знаходяться поблизу екватора, а не на полюсах. Деякі з цих льодовиків залягають на глибині всього в один метр, а їх товщина місцями перевищує 100 метрів.

"Приповерхневі запаси льоду, які ми знайшли, швидше за все, почали своє життя у вигляді покладів снігу, які були спресовані в гігантські льодовики, приховані зараз під двометровим шаром із замороженого пилу і ґрунту", - сказав Колін Дандас, представник наукового центру Геологічної служби США в Арізоні і автор доповіді про знахідку льоду на Марсі.

Команді Дандаса вдалося відкрити відразу вісім великих покладів поверхневих льодів. Сім з них знаходяться в поки безіменних кратерах на рівнині Прометея в південній півкулі Марса, а восьмий - у кратері Миланковича в приполярній частині північної півкулі планети.

Вчені відзначають, що поклади знаходяться на глибині одного-двох метрів, тому добувати лід буде відносно нескладно. Ймовірно, з нього можна добувати кисень, питну воду або виготовляти паливо.

"Несподівано було знайти лід, розташований на поверхні в цих місцях", - додав Колін Дандас.

В кінці 2017 року НВ повідомляло, що дослідники змоделювали аналог ґрунту Марса і прийшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при негативних температурах. Такий незвичайний ефект можливий через наявність в них особливого виду солей-перхлоратів.


Вибір редакції

Travel

Вчора, 21:45

article_img
Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті
Політика

Вчора, 14:44

article_img
Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього
Геополітика

Вчора, 16:45

article_img
Як Лукашенко і Меркель. На яку зовнішню політику розраховують українці від майбутнього президента

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Події

Вчора, 15:40

article_img
Справа Супрун: суддя заявив про самовідвід
Події

Вчора, 12:23

article_img
ГПУ оскаржить рішення суду про запобіжний захід Мангеру
Геополітика

Вчора, 17:36

article_img
США ввели санкції проти силового блоку Мадуро