У Китаї знайшли новий тип свинячого грипу, який може стати причиною пандемії - дослідження

30 червня 2020, 10:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Китаю виявили новий штам свинячого грипу і заявили, що у вірусу є потенціал для початку нової пандемії. У дослідженні зазначено, що вірусом заразилися 10% працівників свиноферм.

Поки в більшості країн світу розгрібають наслідки коронавірусу, в Китаї знову виявили хворобу, яка може стати причиною ще однієї пандемії.

Про це йдеться у новому дослідженні, результати якого днями опублікували вчені з декількох китайських аграрних університетів та китайського Центру з контролю і профілактики захворювань.

Відео дня

Вчені виявили новий штам свинячого грипу H1N1, який став причиною пандемії в 2009-му.

Автори роботи пишуть, що новий вірус G4 може пристосуватися для зараження величезної кількості людей.

«Занепокоєння викликає той факт, що зараження вірусом G4 людини сприятиме підвищенню ризику пандемії серед людей», — повідомляють дослідники.

У період з 2011-го по 2018-й вчені проаналізували близько 30 тис. мазків з носа свиней на фермах у 10 китайських провінціях, і виявили 179 вірусів, які викликають свинячий грип.

Під час експериментів з іншими тваринами вчені визначили, що найбільш небезпечним є штам G4, який був дуже заразним, міг розмножуватися в клітинах людини і викликати серйозні симптоми хвороби, враховуючи лихоманку, кашель і нежить.

Автори дослідження також заявляють, що імунітет людини не дозволяє захиститися від цього вірусу і, згідно з аналізами крові на антитіла до G4, приблизно 10,4% працівників китайських свиноферм вже заразилися новим штамом свинячого грипу.

Вчені знають, що вірус передається від тварин до людей, але доказів передачі G4 від людини до людини поки немає.

Нагадаємо, окрім розповсюдження небезпечних вірусів серед тварин, вчені також попереджають про те, що тваринництво призводить до появи на фермах супербактерій, які стійкі до антибіотиків.

Про це нещодавно заявила приматолог і натураліст Джейн Гудолл, яка наголосила, що люди самі винні у появі пандемії COVID-19, експлуатуючи ресурси планети без будь-яких обмежень.

За її словами, подібні пандемії будуть з’являтися і у майбутньому, якщо люди не перестануть нищити екосистему Землі.

«Ми винні у цьому через нашу абсолютну неповагу до тварин і навколишнього середовища. Наша неповага до диких тварин і наша неповага до тваринницьких господарств створили таку ситуацію, коли хвороба може поширитися і заразити людину», — пояснила Гудолл.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X