Нова небезпека. На супутнику Марса знайшли сильне електричне поле

24 жовтня 2017, 15:31
Супутник Марса Фобос може накопичувати статичну електрику завдяки спалахам на Сонці і подальшим електромагнітним бурям

Вчені NASA припускають, що використання людьми електрообладнання на Фобос неможливо, повідомляє BGR.

Раніше NASA розглядало Фобос як плацдарм для підкорення Марса. Справа в тому, що його поверхня за хімічним складом дуже схожа на марсіанську, і при цьому супутник має слабку гравітацію, що робить витрати на політ туди і назад набагато меншими. Однак, нові дані показують, що висадка на Фобос буде ускладнена статичною електрикою.

Відео дня

"Ми виявили, що астронавти або ровер можуть акумулювати значні електричні заряди при проходженні по нічній стороні Фобоса, тому боці, який звернено до Марса протягом марсіанського дня. Вони потенційно досить великі, щоб вплинути на чутливе обладнання, тому ми повинні розробити скафандри й устаткування, яке зводить до мінімуму небезпеку ураження зарядом", - говорить Вільям Фаррелл з Центру космічних польотів Годдарда.

Іншими словами, дотик до якогось предмету може привести до появи розряду. При цьому на Фобосі цей розряд може досягати декількох тисяч вольт.

Для аналізу ситуації на супутнику вчені використовували дані, отримані з космічного апарату місії MAVEN. Дослідження було зосереджено тільки на Фобосі, вчені не виключають, що подібні процеси можуть відбуватися і на іншому супутнику Марса - Деймосі, оскільки обидва супутника не мають атмосфери.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники змоделювали аналог грунту Марса і прийшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при негативних температурах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X