Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з економіки

9 жовтня 2017, 12:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з економіки за 2017 рік, що офіційно завершує "нобелівський тиждень"

Згідно з повідомленням комітету, лауреатом Нобелівської премії з економіки за 2017 рік став американський вчений з Чиказького університету Річард Талер "за його грунтовний внесок в дослідження економічної поведінки" та дослідження психології покупців.

Відео дня


Ця галузь економіки вивчає, яким чином соціальні та емоційні чинники можуть впливати на прийняття економічних рішень індивідуума, які згодом впливають і на загальний стан ринку.

"Талер розробив теорію ментального обліку, яка пояснює спрощення прийняття людиною фінансового рішення, при узгодженні якого, особлива увага приділяється його тактичним наслідкам, а не загальному ефекту", - сказано в повідомленні комітету.Варто відзначити, що Нобелівська премія з економіки (на відміну від премій з медицини, фізики, хімії, літератури і премії миру) не була заснована самим Альфредом Нобелем в 1901 році. Премія з економіки вручається з 1969 року, її формальним засновником є Банк Швеції.

У 2016 році премію з економіки отримали Олівер Харт і Бенгт Хольмстрем (Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут відповідно) за внесок в розвиток теорії контрактів.

Раніше комітет оголосив імена володарів Нобелівської премії за 2017 рік з медицини, фізики, а також з хімії та літератури. У свою чергу, Нобелівську премію миру в 2017 році отримав Міжнародний рух з заборони ядерної зброї (ICAN).

Відзначимо, що у 2017 році розмір Нобелівської премії зріс до $1,1 млн (9 мільйонів шведських крон).

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X