Нобелівська премія з фізики дісталася відкривачам гравітаційних хвиль

3 жовтня 2017, 13:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
3 жовтня Нобелівський комітет вручив премію з фізики американським дослідникам Райнеру Вайссу, Баррі Баришу і Кіпу Торну - за внесок у відкриття гравітаційних хвиль на детекторі LIGO

Цікаво, що Вайсс отримав половину від премії, а другу половину розділили Бариш і Торн, пише Guardian.

Сума грошової винагороди у 2017 році складе 9 мільйонів шведських крон (1,12 мільйона доларів) на всіх лауреатів премії з фізики. Нагороду вручать вченим вже 10 грудня, в річницю смерті Альфреда Нобеля. Нагороду лауреатам передасть король Швеції Карл XVI Густав.

Відео дня

Про відкриття гравітаційних хвиль, які утворилися в результаті злиття двох чорних дір, було оголошено в лютому 2016 року. Гравітаційні хвилі - зміни гравітаційного поля, які спотворюють простір і час навколо себе - були передбачені майже ще сто років тому, але зафіксовані лише в 2015 році.

"Давним-давно, в далекій-далекій галактиці дві масивні чорні діри оберталися в смертельному танці. Вони оберталися по спіралі все швидше і швидше, кружляючи, нарешті, вони зіткнулися і злилися утворивши ще більш масивну чорну діру. Ця подія відбулася близько 1,3 млрд років тому, в той час, коли перше багатоклітинне життя виникло на Землі. З тих пір гравітаційні хвилі мчали через всесвіт, і, нарешті, прийшли до Землі 14 вересня 2015 року та були записані. Ця подія викликала сенсацію у всьому світі", - пояснила представник Нобелівського комітету під час оголошення лауреатів.

Зараз зареєстровано чотири сигналу від злиття чорних дір, останнє відкриття LIGO зробила спільно з обсерваторією Virgo.

Раніше НВ повідомляло, що в понеділок, 2 жовтня, Нобелівський комітет повідомив про присудження премії в галузі фізіології і медицини. Лауреатами в 2017 році стали Джеффрі Хол, Майкл Росбах і Майкл Янг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X