Несподівано. Сіль може знижувати відчуття спраги

11 травня 2017, 09:29
Підвищене споживання солі знижує споживання води, але підсилює почуття голоду

Несподівані результати ґрунтуються на дослідженні, проведеному під час модельованої місії на Марс, пише Science Alert.

Космонавти, які брали участь у симуляції польоту, були розділені на три групи. Дієта кожної з груп включала різну кількість солі: 6,9 і 12 грамів на добу відповідно. Виявилося, що коли люди споживали більше солі, вони і виділяли більше солі, оскільки збільшувався об'єм сечі. Але при цьому учасники експерименту не стали пити більше води.

Відео дня

У той же час, у космонавтів з високосолевою дієтою збільшилося почуття голоду, тобто звичайної кількості їжі їм вже було замало. Справа в тому, що організм, насичений сіллю, починає використовувати воду повторно. Цей процес вимагає великої кількості енергії, що підсилює почуття голоду.

Як виявилося, підвищені рівні солі збільшують рівні глюкокортикоїдних гормонів, що виробляються в організмі. Це гормони, які впливають як на обмін речовин, так і на імунну систему.

"Природа, мабуть, знайшла спосіб економії води, яка забирає сіль з організму разом з сечею", - пояснив один з дослідників, Фрідріх Луфт з Центру молекулярної медицини імені Макса Дельбрюка в Німеччині.

Отримані результати можуть змінити уявлення вчених про водний баланс людського організму. Нові дані можна використовувати не тільки при розробці планів тривалих космічних польотів, але і при створенні нових методів лікування ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X