Неподалік від Риму прокидається древній вулкан

15 липня 2016, 07:01
Вчені вважали, що Альбанські гори (Colli Albani), розташовані неподалік від Риму, є згаслим вулканом. Однак в останні роки древній вулкан почав подавати ознаки життя

Дослідження вулканолога Національного інституту геофізики і вулканології в Римі Фабріціо Марра та його колег показало, що Colli Albani аж ніяк не є вимерлим. Просто він вивергається приблизно раз на 31 тисяч років. За розрахунками вчених, в останній раз виверження відбувалося 36 тисяч років тому, тож вулкан вже дозрів для нового виверження.

Відео дня

Втім, у найближчі роки цього не станеться. Вчені очікують наступного виверження тільки через 1000 років. Тим не менш, Марра наполягає на тому, що спостереження за давнім вулканом потрібно продовжити.

За його словами, у разі виверження Colli Albani може виявитися не менш руйнівним, ніж Везувій, що знищив Помпеї в 79-му році нашої ери. Центр Риму знаходиться приблизно в 30 км від вулкана і, швидше за все, сильно не постраждає. Однак передмістя можуть бути спустошені.

Геологи почали бачити в Colli Albani загрозу, коли відзначили несподіване підвищення гір. За словами Марра, це означає, що під поверхнею землі формується магматичний пузир. Вважається, що він ще росте, оскільки місцевість продовжує підніматися зі швидкістю 2 мм на рік.

Раніше дослідники з Колумбійського університету заявили, що під Бангладеш зріє сильний землетрус. Його магнітуда може скласти до 9 балів. Проте в даний час вчені не можуть відповісти на питання, коли він станеться.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X