Вчені попередили, що в Бангладеш зароджується гігантський землетрус

12 липня 2016, 13:55
Дослідники з Колумбійського університету (США) стверджують, що під Бангладеш, країною з найвищою щільністю населення, зароджується землетрус. Він може торкнутися 140 мільйонів чоловік

Вчені поки не можуть дати точного прогнозу, коли станеться землетрус. Вони припускають, що його магнітуда може досягти 9 балів.

"Ми не можемо сказати, чи відбудеться він в найближчому майбутньому, або через 500 років. Але ми точно бачимо, що він зароджується", - говорить дослідник з Колумбійського університету Майкл Стеклер.

Відео дня

Вчені виявили нову загрозу після 10 років спостережень за регіоном, що тривали з 2003 по 2013 рік. Вони показали, що Бангладеш розташовується над зоною субдукції, де одна тектонічна плита підсувається під іншу. Всі найбільші землетруси на Землі відбувалися уздовж таких зон. До теперішнього часу вважалося, що такі зони розташовуються лише в океані, але ця ховається під сушею, що збільшує загрозу.

"Деякі з нас давно підозрювали про цю загрозу, але у нас не було ані даних, ані моделі, - повідомляє Стеклер. – Тепер у нас є і те і інше, і ми можемо розрахувати масштаби".

Дослідники припускають, що площа потенційної зони землетрусу становить близько 62 тисяч квадратних кілометрів. Вона охоплює столицю і найбільше місто Бангладеш Дакку, в якій проживає більш як 15 мільйонів чоловік. Втім, за словами Стеклера, це найгірший варіант розвитку подій. У кращому випадку землетрус буде менше і станеться далі від Дакки.

Геолог Хумаюн Ахтар Університету Дакки стверджує, що до масштабної катастрофи країна не готова. "Бангладеш перенаселений, - говорить він. - Всі підприємства з видобутку газу, важка промисловість, електростанції знаходяться поблизу потенційної зони землетрусу і, швидше за все, вони будуть зруйновані. Масштаби катастрофи для Дакки навіть уявити складно, вона навіть може призвести до того, що місто буде покинуте".

Раніше німецькі вчені вивели суму збитків, які зазнало людство у зв'язку із стихійними лихами за останні 115 років. Вона склала $7 трильйонів, і 25% цієї суми припадає на землетруси.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X