Некрополь біля ресторану. У центрі Лісабона виявили стародавнє кладовище

29 січня 2019, 08:03

Португальські археологи, що копають біля одного з найбільш знакових ресторанів Лісабона, Solar dos Presuntos, виявили велике римське кладовище.

Серед знахідок - 25 скелетів, деяким з яких близько 2000 років, повідомляє агентство Reuters.

Некрополь був знайдений після того, як власники ресторану вирішили розширити свій заклад, заснований в 1974 році в історичному центрі Лісабона. Щоб схвалити проект розширення, міська влада зажадали, щоб команда археологів спочатку оглянула землю.

Відео дня

"Те, що ми виявили, було великим сюрпризом. Рівень збереження чудовий, а набір артефактів неймовірний", - говорить Нуно Нето, археолог з Neoepica, компанії, яка проводила риття на глибині близько шести метрів.

У некрополі було виявлено 25 скелетів, 35 наборів останків, кераміка і монети, використані в древніх ритуалах поховання. Всі вони були передані в дослідну лабораторію Neoepica, яка в кінцевому підсумку передасть їх до міської ради.

Перші статті про розкопки були опубліковані в 2019 році, але археологи працюють на місцевості з 2016 року. Робота з розширення ресторану вже почалася, і, незважаючи на затримки, власники вважають відкриття римського кладовища чимось позитивним і сподіваються отримати деякі з древніх предметів, щоб виставити їх в стінах ресторану.

Іспанія була окупована Римом після Пунічних воєн в 202 р до н.е. У 138 році місто Олісіпо, нині Лісабон, увійшло до складу римської провінції Лузітанія. Місто перебувало під владою римлян до початку V століття, поки не був завойований варварами.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X