Не допомагає. Нове дослідження поставило під сумнів користь вітаміну D

26 грудня 2018, 16:31

Найбільше в історії клінічне дослідження вітаміну D показало, що вчені помилялися щодо суттєвої користі від цієї речовини.

Дослідження проводилося на основі даних про здоров'я 500 тисяч чоловік, пише Science Alert.

Уряди, в тому числі уряд Великої Британії, заявляли, що дані про користь вітаміну D для здоров'я настільки величезні, що кожен дорослий повинен приймати його в якості добавки протягом як мінімум шести місяців на рік.

Відео дня

Проте, найбільше в історії клінічне дослідження про користь вітаміну D у профілактиці переломів було проведено на даних 500 000 чоловік і близько 188 000 переломів. Оскільки на рівні вітаміну D сильно впливають гени, дослідники використовували генетичні маркери для рівнів вітаміну D в крові, щоб уникнути спотворень при спостереженнях.

Результати показали відсутність зв'язку між рівнями вітаміну D протягом життя і ризиком перелому. Харчові добавки з вітаміном D не запобігають переломам або зменшенню щільності кісток, незалежно від дозування. Єдиний виняток - деякі люди, які страждають від остеомаляції, однієї з форм рахіту.

Це останнє дослідження суперечить недавнім думкам уряду Великої Британії, але не суперечить попереднім клінічним дослідженням.

У 2014 році огляд і метааналіз 31 дослідження додатків вітаміном D не виявив впливу цих речовин на переломи. У більш пізньому метааналізу 33 рандомізованих досліджень за участю понад 50 000 людей похилого віку добавки з кальцієм або вітаміном D не впливали на частоту переломів. Також не було ніяких явних переваг щодо м'язової сили або рухливості. Велика частина нашої твердої віри в користь вітаміну D прийшла з досліджень добавок в будинках для людей похилого віку в 1980-х роках, які ніколи не були відтворені і, ймовірно, були помилковими.

За словами вчених з Оклендського (Нова Зеландія) і Абердинського (Великобританія) університетів, їх робота ставить крапку в питанні про передбачувану користь вітаміну D в таблетках. Хоча думка про те, що такі добавки зміцнюють кістки, широко тиражується лікарями і соцмережами, воно, ймовірно, є черговим міфом.

"Здорові люди повинні отримувати вітамін D з невеликих доз сонячного світла кожен день, а також з їжі, такої як риба, масло, гриби і молочні продукти", - вважають автори роботи.

Нові дослідження повинні вирішити питання про те, чи можуть препарати вітаміну D запобігти інші проблеми зі здоров'ям. Автори роботи рекомендують британському уряду змінити рекомендації щодо вживання вітаміну D.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X