Обережно з пуделями. Названо найагресивніші породи собак

6 травня 2021, 23:00

Вчені вивчили особливості більше 20 порід собак, щоб дізнатися, як ці аспекти впливають на схильність чотирилапих до агресивної поведінки по відношенню до людей.

Вчені з університету Хельсінкі провели дослідження понад 9000 домашніх тварин, в ході якого були виявлені окремі особистісні якості собаки, що впливають на її схильність до агресивної поведінки стосовно людей.

Відео дня

Експеримент показав, що маленькі собаки з більшою ймовірністю будуть поводитися агресивно, ніж собаки середнього і великого розміру, але через свого розміру вони часто не розглядаються як загрозливі, і тому погана поведінка залишається без уваги.

Крім того, дослідження, опубліковане в Scientific Reports, також показало, що пси більш агресивні, ніж суки, і їх стерилізація ніяк не впливає на це.

Дослідники виявили, що досвід власника собаки також впливає на ймовірність агресивної поведінки вихованця, причому перші собаки початківців  з більшою ймовірністю будуть поводитися агресивно.

Дослідження також показало, що собаки, які більше контактують з іншими, поводяться завжди готовий допомогти.

Вчені зазначають, що порода собак - це фактор, що впливає на агресивну поведінку більше, ніж будь-яка інша змінна, за винятком літнього віку.

У ТОП-10 найбільш агресивних порід увійшли: довгошерсті коллі, мініатюрний пудель, цвергшнауцер, німецька вівчарка, іспанський водяний собака, лаготто (Італійська водяний собака), китайська чубата, німецький міттельшпіц, котон де тулеар, Вітон тер'єр.

Також в двадцятці опинилися чихуахуа, керн-тер'єр, джек-рассел тер'єр, фінський лаппхунд.

Раніше НВ повідомляв, що собаки ревнують. Більш того, вони відчувають це почуття навіть якщо не бачать свого «Суперника» - це означає, що вони мають достатній інтелектом, щоб уявити ситуацію, яка змусить їх ревнувати.

Це підтвердило дослідження вчених з Оклендського університету. Вони вирішили вивчити це питання, оскільки у людей ревнощі тісно пов'язана з самосвідомістю, пише Psychological Science .

В експерименті брали участь 18 собак і їхніх господарів, а також штучний пес і флісовий циліндр. Тварин прив'язали на поводок і спостерігали за їхньою реакцією.

Показати ще новини
Радіо NV
X