Прямо як люди. Собаки ревнують своїх господарів — дослідження

12 квітня 2021, 13:39

Собаки ревнують. Вони відчувають це почуття навіть якщо не бачать свого «суперника» — це означає, що вони мають достатній інтелект, щоб уявити ситуацію, яка змусить їх ревнувати.

Це підтвердило дослідження вчених з Оклендського університету. Вони вирішили вивчити це питання, оскільки у людей ревнощі тісно пов'язані з самосвідомістю, пише Psychological Science.

Відео дня

В експерименті брали участь 18 собак та їхніх господарів, а також штучний пес і флісовий циліндр. Тварин прив'язали на поводок і спостерігали за їхньою реакцією.

Спочатку господарі взаємодіяли зі штучним псом — гладили його і робили компліменти. Потім перед твариною встановлювали бар'єр, який приховував «конкурента». Коли людина знову починала пестити «суперника», собаки починали привертати до себе увагу, натягуючи поводок, щоб підійти до господаря.

Коли іграшку замінювали на циліндр, то тварини поводилися набагато спокійніше.

Дослідники відзначили, що собаки демонстрували три ключові ознаки ревнощів, які можна застосувати і до людини:

  • це почуття виникає тільки тоді, коли людина взаємодіє з потенційним соціальним конкурентом — на циліндр тварини практично не реагували;
  • ревнощі виникли не через просту присутність потенційного суперника, а в результаті взаємодії;
  • почуття могло виникнути навіть якщо собака не бачила суперника, але підозрювала про його існування.

«Ще рано говорити, чи відчувають собаки ревнощі так само, як і ми, але тепер ясно, що вони реагують на ситуації, які викликають ревнощі, навіть якщо вони відбуваються поза полем зору», - говорить Амалія Бастос, одна з авторок дослідження. 

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X