Яскраво зустрів свої 70. Найстаріший чинний астронавт NASA повернувся на Землю у свій день народження — фото

22 квітня 2025, 21:35

Дон Петтіт відзначив своє 70-річчя поверненням додому після 7-місячної місії на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

На минулих вихідних російський корабель «Союз» з астронавтом NASA Доном Петтітом і двома космонавтами Роскосмосу Олексієм Овчиніним та Іваном Вагнером повернувся на Землю. Приземлення відбулося в Казахстані. Петтіт, Овчинін і Вагнер стартували на космічну станцію 11 вересня 2024 року і провели 220 днів на МКС. Вони були зайняті дослідження та науковими експериментами в умовах мікрогравітації.

Реклама

Під час прямої трансляції NASA про приземлення екіпажу Петтіт виглядав слабким. Але космічне агентство відкинуло припущення про проблеми зі здоров’ям.

«За словами офіційних осіб NASA, що перебували на місці приземлення, Дон Петтіт почувається добре, його стан після повернення на Землю відповідає очікуванням», — написали представники NASA на X.

Повернення на Землю збіглося з днем народження астронавта — 20 квітня йому виповнилося 70 років. Хоча він все ще не є найстаршою людиною, яка побувала в космосі (цей рекорд належить Джону Гленну, який стартував на шатлі Discovery у 1998 році у віці 77 років), він точно є найстарішою людиною, яка завершила довготривалу місію в космосі.

Це був четвертий політ Петтіта в космос. Загалом астронавт провів на орбіті 590 днів. Перша його місія відбулася у листопаді 2002 року. Тоді він попрямував на МКС на борту шаттла Endeavour. Ця місія мала тривати два з половиною місяці, але Петтіту довелося провести на космічній станції майже шість місяців після катастрофи шаттла Columbia, в якому трагічно загинули всі сім астронавтів.

Петтіт відомий не тільки як найстаріший чинний астронавт NASA, а і як відомий астрофотограф. Під час своїх місій він нерідко ділився неймовірними видами з космічної станції, завдяки чому здобув чимало підписників в соцмережах.

Показати ще новини