Застала Дарвіна. Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу черепаху у світі

26 січня, 22:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Джонатан відзначає 190-річний ювілей (Фото:Вікіпедія)

Джонатан відзначає 190-річний ювілей (Фото:Вікіпедія)

190-річна черепаха на ім'я Джонатан офіційно стала найстарішою черепахою в історії, оновивши рекорд, який тримався з 1965 року.

Передбачається, що Джонатан народився 1832 року, а це означає, що йому виповнилося або виповниться 190 років 2022 року, як оголосила Книга рекордів Гіннеса.

Літня сейшельська гігантська черепаха (Aldabrachelys gigantea hololissa) вже була рекордсменом Гіннеса як найстаріша жива наземна тварина, але тепер Джонатан офіційно є найстарішою черепахою. Він побив досягнення попереднього рекордсмена Туї Малілу, променистої черепахи (Astrochelys radiata), яка прожила не менше 188 років і померла у 1965 році.

Відео дня

Джонатан живе на острові Святої Єлени у південній частині Атлантичного океану.

"Він місцева ікона, символ стійкості перед змінами", - сказав Джо Холлінз, ветеринар Джонатана, в заяві для Книги рекордів Гіннеса.

За даними Британського музею в Лондоні, Джонатан прибув на острів Святої Олени у 1882 році, коли йому було близько 50 років. Фотографія Джонатана, яку зробили між 1882 і 1886 роками, показує його повністю дорослим, що передбачає, що йому було не менше 50 років, коли вона була зроблена, тому сьогодні він може бути старшим 190 років.

Зараз Джонатан осліп і не може нюхати, але все ще пасеться на території резиденції губернатора Святої Олени, де він живе з іншими гігантськими черепахами Девідом, Еммою та Фредом. Його годують з рук один раз на тиждень, щоб він отримував достатньо калорій.

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, його улюблені продукти включають капусту, огірки та моркву. Крім їжі, головні інтереси Джонатана включають сон і злягання.

«Незважаючи на вік, у Джонатана все ще хороше лібідо, і його часто бачать, коли він парується з Еммою, а іноді і з Фредом - тварини часто не особливо чутливі до статі!», - зізнався Джо Холлінз.

Вчені ще не розуміють всіх процесів, які дозволяють таким черепахам, як Джонатан, жити так довго. Гігантські черепахи швидко вбивають пошкоджені клітини у процесі, званому апоптозом, який може допомогти захистити їх від старіння клітин.

Довголіття Джонатана може бути неперевершеним на суші, але у воді є більш довгоживучі тварини. Наприклад, у гренландських акул (Somniosus microcephalus) максимальна тривалість життя оцінюється в 272 роки, а гідра, представник групи дрібних безхребетних, постійно регенерує свої клітини і, схоже, взагалі не старіє.

Раніше НВ писав, що навесні 2021 року вчені виявили представника виду галапагоських черепах, якого не бачили 115 років і який вважався замерлим.

Тести ДНК підтвердили, що тварина, яку вперше помітили у 2019 році, дійсно є давно втраченою черепахою виду Chelonoidis phantasticus – гігантська черепаха Фернандіна.

Галапагоські острови є домівкою для багатьох видів гігантських черепах, але деякі з них ховаються краще за інші. Найневловимішою була черепаха Фернандіна, яка довгий час була відома лише по одному екземпляру, спійманому в 1906 році. Експедиції на острів вже знайшли докази існування цих істот раніше — у 1964 році було виявлено підозрілий черепаховий послід.

Нарешті, у 2019 році на острові було виявлено живу дихаючу черепаху. Але одного цього було замало підтвердження виду. Щоб дізнатися напевно, команда провела тест ДНК для тварини, яка одержала ім'я Ферн, порівнявши її із зразком, взятим у 1906 році. І справді, збіг був.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X