Американські вчені з'ясували, як уникнути застуди восени

28 жовтня 2015, 12:28
Два професора медицини з США дали кілька нехитрих рекомендацій, як уникнути простудних захворювань.

Ніл Шахтар зі Школи медицини Ікана Медичного центру Маунт-Синай і Білл Хенедж з Гарвардської школи громадського здоров'я Чана склали невеликий список рекомендацій для всіх, хто не хоче випасти з соціального життя через хворобу. Поради прості, але звучать з вуст професіоналів, а не є плодом «народної мудрості», як пише Huffington Post.

Відео дня

Найпростіший порада, як уникнути застуди, звучить так: мити руки і користуватися антисептиком. Не тільки перед їжею, а стільки разів, скільки буде потрібно. До антисептику слід вдаватися після дотиків до поруччя в громадському транспорті, робочих клавіатур і так далі.

У місцях скупчення людей варто бути уважніше і уникати наближення до тих, хто проявляє ознаки застуди (кашляє, чхає і так далі).

Більше уваги потрібно приділяти здоровому сну. За словами Хенеджа, сон зміцнює імунітет. Як свідчить спільне дослідження, проведене фахівцями Американської академії медицини сну і суспільства дослідження сну, ймовірність підхопити застуду вища у тих людей, які мало сплять (менше 6 годин).

Фізичні вправи теж приносять користь. Професор Хенедж запевняє, що вони можуть зробити людину більш стійким до інфекцій.

Нарешті, варто вживати вітаміни. Зокрема, вітаміни С і А. Непоганим імунозміцнюючим засобом служить цинк. Однак з ним не варто переборщувати. Професор Гарвардської школи рекомендує денну дозу 12-25 мг.

Показати ще новини
Радіо НВ
X