NASA та інші космічні агенції віддали данину поваги королеві Єлизаветі II

9 вересня, 12:16
Зустріч королеви з астронавтами Аполлона-11 Майклом Коллінзом, Нілом Армстронгом та Баззом Олдріном після їхньої історичної місії на Місяць у 1969 році (Фото:NASA)

Зустріч королеви з астронавтами Аполлона-11 Майклом Коллінзом, Нілом Армстронгом та Баззом Олдріном після їхньої історичної місії на Місяць у 1969 році (Фото:NASA)

Смерть британського монарха вразила весь світ. Слова співчуття висловили приватні особи та організації, які займаються космічними розробками: NASA, ЕКА, Космічне агентство Великобританії та багато інших.

Королева, яка померла 8 вересня у віці 96 років, керувала країною 70 років, довше, ніж будь-який інший монарх в історії Сполученого Королівства. Як зазначає NASA, вона багато бачила за ці сім десятиліть.

Відео дня

«Правління королеви Єлизавети II охопило всі космічні польоти, що передували як Супутнику, так і Explorer 1. ми приєднуємося до планети в скорботі і ми зворушені інтересом, яку Її Королівська Величність виявляла до наших досліджень протягом багатьох років», - заявило воно у своєму Twitter.

Космічний центр імені Джонсона NASA у Х'юстоні, що є сполучною ланкою пілотованих космічних польотів агентства, сьогодні також віддав у Твіттері данину поваги, доповнивши пост двома фотографіями.

«Вплив Її Величності королеви Єлизавети II досяг усіх куточків світу, і нам так пощастило, що ми мали честь прийняти у себе її візит до @NASA_Johnson. Ми приєднуємося до планети, щоб шанувати її пам'ять».

Космічне агентство Великобританії змінило фотографію у профілі Twitter на честь королеви.

Європейське космічне агентство також опублікувало співчуття: «Європейське космічне агентство засмучене смертю королеви Сполученого Королівства Єлизавети II. Її Величність стала свідком світанку космічної ери, зустрівши астронавтів від Нілу Армстронга до британця Тіма Піка, який подарував їй нашивку із прапором Союзу під час виходу у відкритий космос місії Principia».

Слова співчуття британцям висловив і Джефф Безос: «Я не можу придумати нікого, хто краще втілював би обов'язок. Мої глибокі співчуття всім британцям, які її оплакують сьогодні», — написав він у Twitter.

Британський мільярдер Річард Бренсон, засновник групи компаній Virgin, до якої входять Virgin Galactic та Virgin Orbit, опублікував запис у блозі, в якому висловив королеві подяку за роки нелегкої роботи.

«Вона прожила життя у служінні, відстоюючи найкращі з британських цінностей, виявляючи грацію і сталість у світі, що постійно змінюється», — пише він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X