NASA вирішило переробляти астероїди на космічні кораблі

7 червня 2016, 18:48
Каліфорнійська компанія Made In Space представила проект, який покликаний полегшити видобуток корисних копалин на астероїдах. NASA зацікавилося концепцією і виділила кошти на її розвиток

Проект американської компанії отримав назву RAMA. Його мета полягає в тому, щоб виключити необхідність відправлення одного корабля до кожного астероїду для розробки. Made In Space пропонує заощадити час і гроші і зробити так, щоб астероїди самі прибували до місця, де буде вестися видобуток.

Відео дня

Проект RAMA передбачає створення автономного космічного апарату з можливістю 3D-друку. За задумом, він повинен прилітати до астероїда, добувати частину ресурсів та з їх допомогою друкувати рухову і навігаційну системи. Після цього космічний апарат, що виник на тілі астероїда, буде відвозити його до найближчої станції для видобутку корисних копалин. Потім процедура буде повторюватися з іншим астероїдом.

В даний час це лише концепція, але вона вже привернула увагу NASA. Made In Space отримала $100 тис в рамках програми NASA Innovative Advanced Concepts. Виділені кошти повинні піти на підготовку техніко-економічних обґрунтувань проекту.

Раніше в цьому році американська компанія Deep Space Industries пообіцяла провести випробування технологій, необхідних для розробки астероїдів в майбутньому. Тести будуть проведені за допомогою космічного апарату Prospector-X, виведеного на низьку навколоземну орбіту.

Проект реалізується спільно з урядом Люксембургу. На початку цього року невелика європейська країна оголосила про намір надавати фінансову та законодавчу допомогу компаніям, які планують здійснювати видобуток корисних копалин на астероїдах.

Показати ще новини
Радіо NV
X