NASA виявило кисень в марсіанській атмосфері

10 травня 2016, 11:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Стратосферна обсерваторія ІЧ-астрономії SOFIA виявила атомарний кисень в атмосфері Марса вперше з часів останніх спостережень

SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy) допомогла виміряти кількість атомарного кисню. Проте вчені відзначають, що виявили лише половину від тієї кількості, на яку розраховували.

Відео дня

NASA/MAVEN
NASA/MAVEN Фото:

Атомарний кисень був виявлений у верхніх шарах атмосфери – мезосфері. Це відкриття дозволить астрономам відповісти на питання, як гази покинули Червону планету. В останній раз такі вимірювання проводилися в 70-х роках минулого століття в ході місій Viking і Mariner.

"Атомарний кисень в марсіанській атмосфері надзвичайно важко виміряти, - пояснює причину такої тривалої перерви член проекту SOFIA Памела Маркум. - Для спостережень хвиль далекого ІЧ-діапазону, необхідних для пошуку кисню, дослідники повинні знаходитися вище основної частини земної атмосфери і використовувати високочутливі інструменти, в даному випадку спектрометр. SOFIA відповідає обом цим вимогам".

Дослідники планують продовжити вимірювання, щоб переконатися, що отримана цифра не є наслідком мінливості марсіанської атмосфери.

NASA Photo/Carla Thomas

NASA Photo/Carla Thomas Фото:

NASA запустило стратосферную обсерваторію в 2010-му році. SOFIA являє собою літак Boeing 747SP, що літає на висоті 11-13 км. На його борту встановлено телескоп діаметром 2,5 метра.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X