Таємниці сонячного світла. NASA запускає супутник для вивчення космічної погоди - онлайн-трансляція

8 листопада 2018, 08:02

8 листопада NASA має запустити супутник ICON для дослідження вищих шарів атмосфери. Процедуру запуску планували ще рік тому і відкладали вже кілька разів. Супутник відправиться на орбіту з повітряного старту за рахунок літака-носія L-1011 Stargazer.

Cпутник NASA ICON, який повинен вивчати кордону земної атмосфери і космічного простору, повинні запустити 8 листопада 2018-го, за день після попереднього невдалого запуску, передає видання Space.com.

Відео дня

Старт місії 7 листопада скасували через технічні проблеми з ракетою, яка повинна доставити супутник з нижчих шарів атмосфери на орбіту, висотою майже 600 км.

У NASA сподіваються вдало запустити космічний апарат наступної ночі, з 7 на 8 листопада (близько 10 ранку за київським часом).

Космічне агентство має транслювати подію у прямому ефірі, якщо все піде за планом.

Як відомо, літак-шаттл L-1011 Stargazer повинен підняти ракету PegasusXL із супутником ICON на висоту близько 11 км для повітряного старту. Після цього, невелика ракета опиниться у вільному падінні, запустить свій двигун і доставить супутник на орбіту.

Передбачається, що вся процедура доставки супутника до вищих шарів атмосфери Землі займе приблизно півтори години.

Місія ICON, вартістю у $252 млн, повинна була стартувати ще в грудні 2017-го і почати вивчення іоносфери - найвищого шару атмосфери, який іонізований сонячною радіацією.

Важливість перебування супутника у цій зоні полягає в тому, що в іоносфері формується так звана "космічна погода", природу якої практично неможливо відстежити з Землі. ICON буде збирати інформацію про те, як земні вихори змішуються із зарядженими від сонячної радіації частками і формують погоду в іоносфері.

У NASA кажуть, що це дослідження допоможе дізнатися про природу формування планет і пояснить як сонячне випромінювання впливає на атмосферу Землі.

Показати ще новини
Радіо NV
X