NASA розробляє крило, що складається у польоті

26 жовтня 2016, 15:42
SAW стане першим крилом, розробленим для складання в польоті

NASA планує навесні 2017 року почати випробування нового крила SAW, що складається у польоті. В даний час фахівці агентства проводять модифікацію безпілотного літального апарату PTERA, на якому і будуть проходити випробування нового крила, пише Nplus1.

Відео дня

Сучасне крило пасажирських літаків зазвичай робиться прямим. При цьому керування піднімальною силою крила проводиться за допомогою різних елементів, у тому числі передкрилків, закрилків, спойлерів і генераторів вихрового потоку.

Елементи механізації крила дозволяють істотно поліпшити керованість літаком на всіх етапах польоту, а також знизити споживання палива. На думку NASA, існуючі технології дозволяють доопрацювати конструкцію крила, додавши йому рухомих елементів, що, у свою чергу, дозволить ще краще контролювати літак у польоті і домогтися ще більшої економії палива.

У ході підготовки до випробувань крила SAW (Spanwise Adaptive Wing, адаптивне за розмахом крило) розробники додали крилам безпілотника PTERA стріловидність в 20 градусів по передній крайці. Розмах крила PTERA становить 3,7 метра. Після установки SAW він збільшиться до 4,5 метра. Рухомі елементи довжиною 0,4 метра зможуть відхилятися вгору і вниз на 75 градусів, а також встановлюватися в одну площину з крилом.

Як довго планується проводити випробування, не уточнюється. Також поки невідомо, коли нове крило буде випробувано на пілотованому літаку. SAW стане першим крилом, розробленим для складання в польоті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X